Fibabanka tasit kredisi
fibabanka tasit kredisi

Günümüzde birçok ihtiyaca yönelik kredi çeşitleri bankalarca sunulmaktadır. İhtiyaçların temel ya da keyfi olmasının çok da bir önemi olamamakla birlikte ödenebileceği kadar kredi çekmek oldukça önemlidir. Taşıt kredileri ise iş için ya da keyfi olarak kullanmak için insanlara sunulmuş en iyi kredi çeşitlerinden birisi olmaktadır. Neredeyse her bankanın verebildiği bu kredilerden yararlanmak için birçok sebep olabilmektedir. Düşük faiz oranlar ile Fibabanka taşıt kredisi de en çok tercih edilen taşıt kredilerinden birisi olmaktadır. 2.el ve sıfır olan araçlarda kullanılabilen bu kredi 48 aya varan vadeler ve bütçeye uygun ödeme planları içermektedir. Bu sayede kolaylıkla taşıt sahibi olabilmektesiniz.

Kredinin Özellikleri Nelerdir?

Bu krediler isteyen kişilere maksimum 48 ay vadeli olarak sunulmuştur. Bunun yanında ödeme seçenekleri de oldukça rahattır. Bütçeye uygun olan ödeme seçeneği ile ekonomik durumun fazla sarsılmadan taşıt sahibi olmak kolaylaşmış olur. Kredi ihtiyaçlarında eğer taşıt bedeli 50.000 Türk lirası ya da altında ise kredilendirme oranlar %70 oranlarına kadar çıkabilmektedir. Ancak 50.000 Türk lirasının üzerinde alınan taşıtlar için kredilendirme oranı %50 oranına çıkabilmektedir. Örneğin 40.000 Türk lirası olan bir araç için 28.000 lira gibi bir kredi imkanı sunulurken, 56.000 Türk lirası olan bir araç için de yine 28.000 liralık bir kredi imkânı sunulabilir.

Krediyi Kullanmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullanmak istediğiniz kredi miktarını çok net olarak belirlemeniz gerekmektedir.
  • Vade seçeneğini sahip olduğunuz bütçeye göre belirleyip ödeme planınıza karar verebilirsiniz.
  • Başvuru formları oldukça önem taşımaktadır. Bu formlara gerekli olan kişisel ve iletişim bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurulmalıdır.
  • Talep edilmiş olan evrakları eksiksiz bir biçimde iletmelisiniz.
  • Belirtmiş olduğunuz vade süresince kredi sözleşmesini imzalayabilirsiniz.

Kredi İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

Bankaların sunmuş olduğu taşıt kredileri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olan Fibabanka taşıt kredisi için bazı gerekli evraklar olmaktadır. Nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi ya da fatura ve araç ruhsat fotokopisi muhakkak kişinin yanında olacak olan evraklardandır. Bunların yanında kişiye göre değişebilecek olan gelir belgeleri de istenmektedir. Memurlar için maaş bordrosu, özel sektör çalışanları için şirket imza sirküleri ve maaş bordrosu, emekliler için emekli aylık dökümü, şirket ortakları için bilanço, güncel vergi levhası, imza sirküleri, gelir tablosu ve oda kayıt belgesi, gayrimenkul kira geliri olan kişiler için tapu belgesi ve ilgili kira kontratları, çiftçiler için ise arazi tapu fotokopileri ve çiftçilik belgesinin yanında bulunması gerekmektedir. Sıfır kilometre olan araçlar için ise proforma faturası gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir