Fastpay nedir? Nasıl kullanılır?
FastPay nedir? Nasıl kullanılır?

FastPay, mobil cüzdan uygulaması olmakla birlikte kullanıcısı tarafından PİN kodu aracılığıyla kullanılan bir sistemdir. FastPay kullanımı sırasında herhangi bir bloke ile karşılaşılması durumunda ‘’FastPay Bloke Kaldırma’’ için Denizbank tarafından sunulan bir hizmet olması nedeniyle 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank İletişim Merkezi’ni arayabilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki menüde bulunan ‘’FastPay Destek’’ menüsünden yardım alabilir ya da sol üst köşede bulunan telefon işaretini tıklayarak direk olarak iletişim merkezine bağlanabilirsiniz.

Fastpay nedir? Nasıl kullanılır?
Fastpay nedir? Nasıl kullanılır?

FastPay Ne İşe Yarar?

FastPay, Denizbank tarafından sunulan ve Denizbank müşteri olmayı gerektirmeden birçok uygulamanın yapılabildiği mobil cüzdandır. FastPay ile yapılabilecek işlemler;

 • İstenilen yer ya da zamanda FastPay’a tanımlanacak kredi kartı ile herhangi bir masraf ödemesi yapmadan İstanbulkart yüklemesi yapılabilir.
 • Cüzdan menüsü üzerinden hesap-kart işlemleri ile EFT ya da havale gibi hesaba aktarma işlemlerini gerçekleştirebilir.
 • 7/24 ücretsiz cepten cebe para gönderilebilir.
 • FastPay bakiyesi üzerinden 10 TL ve katları olacak şekilde para çekilerek, nakit ihtiyacı karşılanabilir.
 • Üye iş yerlerine ait ödemeler gerçekleştirilebilir.
 • Anlaşmalı kurumlara ait olan faturalar cüzdan bakiyesinde ya da ekli olan hesap bakiyesinden ödenebilir.

FastPay uygulamasını kullanmak için öncelikle telefonunuza Apple Store ya da Play Store üzerinden uygulamayı indirerek, T.C. kimlik numaranız ve sizin belirleyeceğiniz şifre ile giriş yaparak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

FastPay Güvenilir mi?

Nakit kullanmadan ya da sıra beklemeden ödemelerimizi hızlı ve kolay şekilde FastPay teknolojisi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Sürekli kendini yenileyen FastPay için birçok güvenlik önemli alınmış olup, sizin tarafınızdan belirlenen şifre ile kullanılan ve normal cüzdandan da daha güvenli bir sistemdir.

FastPay Nasıl Kullanılır?

FastPay’e üye olmak için T.C. kimlik numaranızı ve kendinizin belirleyeceği 6 haneli PIN kodunu girdikten sonra “Kayıt Ol” menüsüne tıklayarak kayıt işlemini tamamlamalısınız. 6 rakamdan oluşmuş PIN kodu ile giriş yapılan sistem olmakla birlikte şifre unutulması durumunda PIN kodu belirlemek için T.C kimlik numarası ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Fastpay'den nasıl para gönderilir?
Fastpay’den nasıl para gönderilir?

FastPay Nasıl Para Gönderilir?

FastPay ile Kartsız Para Gönderme

DenizBank AçıkDeniz ATM’lerini kullanarak kartsız para gönderme işlemini FastPay ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ATM’lerde ‘’FastPay’’ menüsüne giriş yaparak, ‘’Para Gönder’’ menüsünü tıklamanız yeterlidir. Göndermek istediğiniz para miktarı 10TL ve katları biçiminde olmalıdır. Tutar girişi yapıldıktan sonra onay tuşuna basmanız sonucu para gönderme işlemi gerçekleşir.

FastPay ile Kartlı Para Gönderme

“Ödemeler/fastPay” menüsüne giriş yaptıktan sonra hesaptan ya da nakit bir şekilde para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler dışında FastPay ile yapılabilecek işlemler;

 • Cüzdanım
 • Para çekme
 • Ödeme yap
 • TL yükle
 • Hızlı işlemler
 • Çak gönder
 • İşlem geçmişi
 • Hesap işlemleri olarak belirtilebilir.

FastPay Nasıl Para Çekilir?

Kartsız Para Çekme

DenizBank AçıkDeniz ATM’leri üzerinden FastPay ile gönderilen parayı çekmek için ‘’Giriş’’ yaptıktan sonra FastPay’ı tıklayarak ‘’Gelen Parayı Çek’’ menüsünü açıldıktan sonra kendi telefon numaranız ile gönderenin telefon numarasını, tutarını ve SMS ile gönderilen 6 haneli şifreyi girmeniz yeterli olmaktadır.

Eğer FastPay bakiyeniz ya da vadesiz hesabınızdan para çekmek istiyorsanız, mobil uygulamaya girerek ‘’Cüzdanım’’ menüsü üzerinden şifre ürettikten sonra üretilen şifre ile birlikte telefon numaranızı girerek ‘’Cüzdanımdan Para Çek’’ menüsünden çekmek istediğiniz tutarını girerek para çekebilirsiniz.

FastPay Nasıl İptal Edilir?

FastPay üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, Denizbank tarafından sunulan bir hizmet olması nedeniyle 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank İletişim Merkezi’ni arayabilir ya da uygulamada bulunan ‘’FastPay Destek’’ menüsü üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

FastPay müşteri hizmetleri numarası kaçtır?

FastPay müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 800’dür. Bu numaradan tüm istek, şikayet ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

FastPay mesai saatleri kaçtır?

FastPay ile para transferinizi hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Mesai saatleri 09.00 – 17.15’tir.

FastPay hangi bankanın?

FastPay, Denizbank çatısı altında bulunmaktadır. Ancak Denizbank müşterisi olmanıza gerek kalmadan dilediğiniz bankaya ait kredi kartları ile işlem yapabilirsiniz.

FastPay günlük limiti ne kadardır?

FastPay sözleşmeleri kullanıcıları, aylık 100.000 TL havale veya EFT yapabilmektedir. Sözleşmesiz kullanıcılar ise tek seferde 500 TL, günlük 2.000 TL ve yıllık 20.000 TL para transferi yapabilmektedir. FastPay para gönderme limiti aşılamamaktadır.

FastPay para yükleme işlemi nasıl yapılır?

FastPay kullanıcıları, banka kartlarından bakiye oluşturabilir veya Denizbank ATM’lerinden kartlarına para atabilmektedir. Ayrıca başka bankadan FastPay bakiyesine EFT yapılabilmektedir.

FastPay anlaşmalı kuruluşlar hangileri?

FastPay, birçok kuruluş ile anlaşmalıdır. Bunlar arasında Yunus Market, Burger King, Çağrı Market, Carrefoursa, Macrocenter, Migros, A-101, Exxen ve Beinconnect bulunmaktadır.

FastPay hesabı nasıl kapatılır?

FastPay hesabınızı kapatmak için müşteri hizmetlerine talepte bulunmanız gerekmektedir. Doğrulama işlemlerinin ardından hesabınız kapanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir