En kolay kredi veren bankalar
en kolay kredi veren bankalar

Müşterisinin kredi notu ve diğer sebeplerden dolayı kredi kullanamadığı durumlarda, kredi verebilen bankalar da bulunmaktadır. Bankalar neden kolay kredi verirler, sebepleriyle açıklayalım.

En Kolay Kredi, kredi Kartı Alımı Ve Bunları Veren Bankalar

Her geçen gün yenisi  açılan bankalar, bankacılık sektöründe yaşanılan rekabet açısından büyük oranda tüketiciye yaramaktadır. Kendi aralarında yaşadıkları rekabetten dolayı büyük çekişmeler müşterilerin lehine sonuçlanmaktadır. Türkiye’de banka sayısının sınırlı olduğu dönem itibariyle kredi onayı vermek isteyen bankalar deyim yerindeyse çok büyük sıkıntılar yaşatırken, günümüzde bu durum değişmektedir. Kredi notu yüksek olan kişilere bankalar kredi verebilmek için kampanyalar başlatmakta, her gün promosyon adı altında mesajlar çekebilmektedir.  Kendi aralarında kıyasıya yarışa girmektedirler. Özellikle yeni açılan bankalar müşteri çekebilmek için, kazançlarını artırmak adına müşterilerine en kolay kredi kartı veren bankalar arasında kendilerini göstermektedirler.

Yeni açılmış bankalar kredi puanı düşük olan tüketicilere bile çok kolay kredi kartı verebilmektedir. Kredi puanı yüksek müşterilerin kredi veya kredi kartı alabilmesi için büyük bir araştırmaya girmesine gerek olmadığı için, böyle konular daha çok kredi notu düşük tüketiciler için araştırılması gereken konulardan bir tanesidir. Kredi kartı onay süresine müşterilerin biraz daha ısrarcı olması gerekmektedir. Kredi kartı onay aşamasında olumsuz cevaplar alan kişilerin öncelikle kolay kredi kartı onayı veren bankaları araştırması gerekmektedir. Bu onların işlerini daha çok kolaylaştıracaktır. Kredi kartı başvurusu için istenilen kredi limitinin biraz daha düşürülüp banka yetkililerine iletilmesi daha kolay onay almasını sağlayan süreçlerden birisidir. Kredi başvuru formunu doldururken bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hangi bankalar kolay kredi veriyor?

Kolay kredi kartı veren bankalar arasında ilk sırayı geçmişi fazla olmayan bankalardan biri olan Finansbank almaktadır. Finansbank kredi kartı onay aşamasında gelir belgesi beyan etmektedir. Bu belgenin verilmesinden sonra rahatlıkla kredi onayı ve kredi kartı başvurusunu olumlu olduğu gözlenmektedir. Bunun yanı sıra Odebank ve Şekerbank kolay kredi kartı veren bankalar arasında yerini almaktadır. Kolay kredi onayı ve kredi kartı vermesinin nedeni bankalarının yeni kurulması, müşteri potansiyellerinin diğer bankalara oranla düşük olması daha çok müşterilere ulaşmak için yürüttükleri politikalardan biridir. Müşterilerinin kara listede olması en kolay kredi kartı ve kredi onayı veren bankaların tüketicilere olumsuz yanıt verildiği görülmektedir. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için bir an önce kara listeden çıkmak gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir