Emeklilere faizsiz kredi
emeklilere faizsiz kredi

Yıllardır çalışıp emeklilik hayalini kuran insanlar emekli olduklarında geçim sıkıntısı ile karşılaşıyor.Düşük maaşlarıyla geçinmeye çalışan emeklilerin hayallerindeki emekliliği yaşayabilmeleri için mevcut gelirlerinin yetersiz olduğu aşikar. Emekliler maaşlarında iyileştirme , maaş promosyonu , bayram ikramiyesi gibi konularda daha fazla destek bekliyor.
Emeklilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için faizsiz kredi gündemde.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Bankaların emekliler için faizsiz kredileri genelde dönemsel kampanyalardan ibarettir. Şuan olan kampanya bir sonraki ay veya yıl geçerli olmayabilir. Bankaların güncel emekli kredileri için banka şubelerine gitmelisiniz.

10 Maaş Faizsiz Kredi, 3 Maaş Avans

Günümüzde bir çok banka maaşlarını kendilerinden alan emeklilere kredi imkanı sunuyor.Ancak alınan krediler  faizli olduğu için emekliler geri  ödemede zor durumda kalabiliyor. Bu kapsamda emeklilere özel faizsiz kredi için kollar sıvandı.Öncelik kamu bankaları olmak üzere bankalarla uzlaşmaya gidilecek. Anlaşma sağlanırsa bankalar emekli müşterilerine maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi imkanı tanıyacak. Taksitler maaşlardan otomatik kesilecek. Emekliler taksit ödemeleri bitene kadar maaşlarını krediyi veren bankadan almaya devam edecekler.

Ayrıca nakit sıkıntısı yaşayan emekliler, uygulama hayata geçerse  Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmaları halinde 3 maaş avans alabilecekler.Alınan avans ödemelerine 36 aya kadar taksit yapılabilecek.Taksit ödemeleri maaşlardan kesilerek yapılacak.Geri ödemelerde herhangi bir faiz uygulanmayacak.

Emekliler tarafında bir an önce hayata geçirilmesi beklenen çalışmalar ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca bazı bankalar maaşlarını bankalarından alan emekli müşterilerine özel kredi seçenekleri imkanı sunuyor.

Denizbank 1000 TL Sıfır Faiz

Denizbank müşterilerine 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeleri halinde 1000 TL faizsiz kredi olanağı tanıyor. Faizsiz krediden yararlanabilmek için banka nezdinde  Kurtaran Hesap açılması gerekiyor. Mevcut otomatik ödeme talimatı iptal ettirilip tekrar talimat verilemiyor. Otomatik ödeme talimatlarının 12 ay süresince iptal edilmemesi gerekiyor.

Sizin için 1000 TL yeterliyse hiçbir masraf ödemeden sıfır faizli ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Emekli Kredisi

Emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na taşıyan tüm SGK emeklileri , emekli maaşlarını ayda bir almaları karşılığında ayda bir ödemeli, maaşlarını  üç ayda bir almaları karşılığında üç ayda bir ödemeli Emekli Kredisine sahip olabilecekler. Emekli kredisi alabilmek için  nüfus cüzdanı, emekli tanıtım kartı, emekli aylığının kaydedildiği hesaba ait banka hesap cüzdanı ile birlikte İş Bankası şubelerine gitmek yeterli.

Ptt Emekli Kredisi

Maaşını Ptt’den alan emekliler kefilsiz şartsız hiç bir bankaya gitmeden 40.000 TL ye kadar kredi alabilirler. Krediden 80 yaş üstündeki emekliler krediden yararlanamazlar. Ayrıca kredi vade süresi ve yaşın toplamı 83’ün üzerinde olmamalıdır.80 yaşında ki birey maksimum 3 sene vadeyle kredi alabilir.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir