Eft ve havale ucreti almayan bankalar
EFT ve Havale ucreti almayan bankalar

Birçok banka bankalar arası para transferlerinde EFT ücreti talep etmektedir. EFT ücretleri İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalarda 10 TL’yi geçmezken şubeden yapılan işlemlerde alınan ücret işlemin miktarına göre çok fazla olmaktadır. Her gün para transferi yapan kullanıcılar için EFT ücretleri büyük yük oluşturduğu için EFT ücreti almayan bankaları tercih etmek giderek önem kazanmaktadır. EFT ücreti talep etmeyen bankalar Havale ücreti de talep etmediği için bu yazımızda bu ücretleri almayan bankaları listeleyeceğiz.

Finansbank  – Enpara.com

Dijital bankacılığın öncüsü olan Enpara uygulamasında Havale, EFT ve hesap işletim ücretleri alınmamaktadır. Enpara.com adresine girildiğinde kayıt olmanız durumunda uygulamanın kartı 2 hafta içerisinde adresinize ulaşmaktadır. Kart adrese ulaşmadan bile Enpara hesabınıza EFT ve Havale alabilirsiniz. Uygulamada bu ücretler kesinlikle talep edilmemektedir ve bu durum ilerleyen yıllarda da değişmeyecektir. Uygulamanın kredi kartı hizmeti de bulunmamaktadır.

Türk Ekonomi Bankası – CepteTEB

Enpara kadar başarılı bir dijital bankacılık uygulaması olan CepteTEB’den dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. TEB’in şubesiz kuruluşu olan bu uygulamada Havale ve EFT gibi işlemlerde ücret talep edilmemektedir. Bu uygulamanın mobil bankacılık ve İnternet bankacılığı hizmetleri sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

Fibabanka

EFT ve Havale ücretlerinin alınmadığı bu banka yazımızda anlattığımız bankalara göre yeni bir kuruluştur. Bankada hesabı olan Bireysel ve Ticari hesap kullanıcıları bu ücretleri vermeyerek dilediği gibi ticaret yapabilir. Bankanın en önemli dezavantajı şubesinin birçok ilde olmamasıdır.

Kuveyt Türk Katılım

Katılım bankacılığı alanında en iyi hizmet veren bankalardan olan Kuveyt Türk bankasında EFT işlemlerinden ücret talep edilmemektedir. Mobil uygulama, İnternet Bankacılığı ve ATM’lerden bankanın müşterisi olan herkes EFT işlem ücreti ödemeden işlem yapabilir.

Albaraka Türk

Katılım bankacılığı sektöründe faaliyet gösteren bir diğer banka olan Albaraka Türk müşterilerinde de EFT işlemlerinden ücret talep edilmemektedir. Birçok ilde şubesi olan Albaraka Türk’ün müşteri potansiyeli de giderek artmaktadır.

Hangi Banka Seçilmelidir?

İkamet ettiğiniz veya ticaret yaptığınız yere en yakın şubesi olan bankayı tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Yapılan işlemlerde sorun çıkması durumunda şubeye giderek sıkıntıyı rahatlıkla halledebilirsiniz. Eğer işletme sahibi iseniz yine şubesi yakın olan bankayı kullanarak daha kolay kredi çekebilirsiniz.

Bu bankalar arasında en çok avantaja sahip olan uygulama Enpara’dır. Enpara, dijital bankacılığın öncüsüdür ve popülerliği giderek artmaktadır. EFT ve Havale işlemlerinde ücret almayan ilk uygulama olma özelliğine sahip bu uygulamanın birçok avantajı daha bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir