Dogal gaz faturasini taksitlendirme 1
dogal gaz faturasini taksitlendirme 1

Doğalgaz faturaları özellikle kışın çok yüksek miktarlarda gelmektedir. Yazın genellikle bir problem oluşturmasa da hatta büyük bir kâr sağlıyor olsa da kış mevsiminde ısınma ihtiyacı yüzünden doğalgaz faturalarında bir artış görülür. İnsanlar bu kadar yüksek faturaları ödedikleri sırada genellikle problem yaşadıkları için doğal gaz dağım firmaları ve  İĞDAŞ bu faturaları taksitlendirme imkânı sunmaya başladı.

İĞDAŞ’ın doğalgaz faturasına taksit imkânı getirmesiyle beraber isterseniz doğalgaz faturanızı 3 ile 5 ay arasında taksitlendirebilirsiniz. Doğalgaz faturası taksitlendirme kampanyası 31 Mayıs 2017 tarihine kadar geçerliliğini korumaktadır. Ne kadar tarih verilmiş olsa da zaman zaman bu kampanya uzatılmaktadır.

Bir diğer yaygın doğal gaz dağıtım şirketi, 11 ile dağıtım yapan ENERYA ise yaklaşık 950 bin aboneye hizmet verirken ham abonelik için hem faturalarınızı 9+3 taksit avantajı ile müşterilerine hizmet sunuyor.

Doğal Gaz Faturasına Taksit İmkânı Sağlayan Bankalar

Doğal gaz dağıtım firmaları kendi bünyesinde taksitlendirme imkânı sağlarken bunlarla birlikte bankalarda taksit konusunda müşterilerini geri çevirmiyor. Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası, HSBC Bank, Vakıflar Bankası, ING Bank, Deniz Bank, TEB, Kuveyt Türk Katılım Bankası, ABank, Odeabank, Burgan Bank, Halk Bank ve Fibabanka bankalarıdır. Bu bankalar dijital bankacılık ile yapacağınız başvurular ile birlikte istediğiniz taksitlendirmeye olanak sağlayabiliyor.

Makalemizde sizlere belirtmiş olduğumuz bazı bankalar alt limit sınır koyarken bazı bankalar bu taksitlendirme işlemine herhangi bir alt limit koymamaktadır.  Kuveyt Türk taksitlendirme işlemi için 50 TL, İş Bankası, Akbank, Halkbank, Vakıflar Bankası, HSBC ve Odeabank 100 TL limit koymuştur. Diğer bankaların ise limiti bulunmuyor.

İnternet Üzerinde Doğal Gaz Faturası Taksitlendirme

İnternet üzerinden müşterilerine hizmet veren fatura ödeme firmaları da bu konuda yardımcı olan firmalardan. Başkent Doğalgaz, Esgaz, İzmir Doğalgaz gibi firmaların faturalarına online başvuru ile 12 taksite kadar böldürme hizmeti bulunuyor. Bunlar için ise elbette kredi kartına sahip olmanız gerekiyor. Kredi kartlarına yapılan taksitlendirme ile komisyon ücreti alınıyor.

Kış aylarında yüksek gelen faturanızı taksitlendirme yaparak uzun zamana böldürmeniz mümkün tabi. Böylelikle sıcak dönemlerde kullanmadığınız doğalgazınıza ödeme yaparak kendinizi ekonomik açıdan sıkıntıya sokmadan ödeme yapılabiliyor. Ancak borç uzayıp gidiyor.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir