Borsada sabit getirili menkul kiymetler
borsada sabit getirili menkul kiymetler

İlk olarak menkul kıymetler nedir ondan bahsederek, sonrasında da sabit gelir elde etmek isteyen yatırımcılara bu konuda bilgiler vererek yardımcı olmak sanıyorum daha mantıklı olacak.

Menkul kıymetler nedir?

Kısa tanıtımı ile bir yatırım aracı denilebilir. Bu yatırım aracı dönemsel olarak gelir elde etmenize yardımcı olmaktadır. Ortaklık ya da alacaklı sağlarken, misli nitelikte tanımlanması, şartları ise kurul tarafından belirlenen değerli ya da kıymetli evraklar olarak tanımlanması mümkündür.

Eğer ki, borsa da sabit getirili menkul kıymetler nelerdir diyorsanız, ilk olarak bu kıymetli evrak listesini sizlere sunarak yardımcı olabiliriz.

  • Devlet tahvilleri
  • Hazine bonoları
  • Repolar
  • Özel sektör tahvilleri
  • Özel sektör bonoları

Borsa da para kazanmak

Borsa da para kazanmanın ilk şartı, elbette ki ekonomi alanında tecrübe sahip olmaktan geçiyor. Finans ve yatırım alanında alınmış eğitimler, borsa için önemli bir yere sahiptir. Yine yukarıda bahsettiğimiz borsada sabit getirili menkul kıymetlerin yanı sıra elbette ki uzun vadeli yatırımlar, yatırımcıların yüzünü güldürüyor.

Genel olarak zarar elde eden kişiler, finans ve yatırım alanında tecrübesi olmayan ve 1 aylık süreç içerisinde yüksek gelir elde etmek isteyen kişiler arasında oluyor. Eğer ki hisse senetlerinin analizini yapmakta tecrübeniz yok ve yıl içerisinde akışından haberdar değilseniz, maalesef kısa vade de yüksek gelir elde etmek mümkün olmuyor. Nakdiniz var ve sabrınız bu kapsamda iyi ise; bu durumda uzun vadeli yatırımlar hem gelir açısından hem de mantık açısından daha iyi oluyor. Bunlar ile birlikte yatırımlarınızı borsada sabit getirili menkul kıymetlere yaparak, gelir elde edebilirsiniz. Tabi ki yine uzman bir kişiden borsa eğitimi, borsaya giriş ve yatırım eğitimi almanız kazancınız açısından iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir