Kredi ve Finans Portalı

Antalya Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Antalya Vergi Dairesi çeşitli türlerde 119 hacizli araç satışları için 2018 yılı Şubat ay’ı içerisinde yapılması planlanan ihalelerde satışa çıkacak araç listesini yayınladı. Taşıt almak isteyen tüketicilere alternatif bir husus olan hacizli araç satışlarında en çok merak edilen hususların başında araç fiyatları geliyor. Antalya Vergi Dairesinden satılık hacizli araç alımında 1.800 TL’den başlayan otomobil fiyatları dikkatleri üzerine çekiyor.

Hacizli Araç Almak İçin Şartlar Ne?

Sitemiz üzerinden çıktısını alarak tanzim edebileceğiniz Form-7 yani İhale Katılım Formu ile aracın satış ihalesi saatinden yaklaşık yarım saat önce katılabiliyorsunuz. Görevlilere formu teslim etmenizden sonra size görevlilerce açık artırmada kullanacağınız tabela verilmektedir. Alacağınız veya vereceğiniz vekalet ile başkası adına katılabileceğiniz araç satışında bu işi ticari olarak düşünen kişiler birden fazla araç alabiliyorlar. Elbette en yüksek rakamı vermek şartıyla.

Hangi Masrafları Öderim

Vergi Müdürlüklerince yapılan hacizli araç satışlarında teminat yatırılmaması katılımcılar için büyük  bir avantaj oluşturuyor. Elbette bu durum bazı ihaleler için istisna tutulabilir. İhale sonrasında ihaleyi alan kişi Tellaliye Harcı, KDV ve Damga Vergisi ödemesi yapar. KDV oranı ticari araç için % 18, hususi araçlarda ise % 1 olarak belirlenmiş. Aracı alan kişi için Araç Satış Tutanağı düzenlenir ve bu tutanak için binde 5,69 Damga Vergisi tahsil edilir. Almış olduğunuz aracın MTV, otopark ücreti ve çekici ücreti gibi masraflar aracın satış bedelinden ödendiği için alıcı ayrıca bir masraf ödemesi ile karşılaşmaz.

Aracı ihalesinin gerçekleşmesinden sonra 3 gün içerisinde aracın bedelinin ödenmesi gerekir. Aksi takdirde aracınızı alamıyorsunuz.

Satılık Araçları Nasıl Görürüm?

Antalya Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçları Müdürlüğün http://www.ant-vdb.gov.tr/ilanlar/yonetim/tasit_ilan.php adresinden giriş yaparak acın fotoğrafları dahil, gerekli bilgileri, nerede oldukları , ihale satışının yapılacağı adresi gibi hususları ayrıntılı olarak görebilir, dilediğiniz takdirde aracın olduğu adrese giderek fiziki olarak inceleme yapabilirsiniz.

İhale Bedeli

İhaleye çıkarılacak araçların belirlenen muhammen bedelleri % 75 olarak belirlenmiş. Araç alımında teklif edilen değer bu rakamın altında olursa takip eden 7 nci gün ikinci ihaleye çıkılıyor ve burada verilen bedel ne kadar olursa olsun satış gerçekleştiriliyor. Tabi burada verilen fiyat çok düşük olursa ihale iptali de söz konusu.

Satılan Bazı  Otomobillerin Fiyatları Şu Şekilde;

 • 1997 Suzuki 1.800 TL
 • 2003 Ducato 14.000 TL
 • 1974 Landrover 3.000 TL
 • 2008 Seat İbiza 20.000 TL
 • 2005 Vectra 30.000 TL
 • 2008 Astra 30.000 TL
 • 1997 Passat 3.000 TL
 • 2013 Fluence 47.000 TL
 • 2006 Hyundai 25.000 TL
 • 2006 Accent 22.000 TL

Hacizli Araba Satış İhalesi Katılım Formu : ihale_katilim_formu

Etiketler:

Yorumlar
 1. Güner yılmaz dedi ki:

  araba almak istiyorum ayrıntıyı ogrenebilirmiyim nasıl yapılır.

 2. Mevlüt dedi ki:

  Arabam almak istiyorum

 3. Önder dedi ki:

  Araba almak istiyorum ayrıntılı bilgi lütfen