Antalya vergi dairesinden satilik hacizli araclar
antalya vergi dairesinden satilik hacizli araclar

Antalya Vergi Dairesi çeşitli türlerde satılık hacizli araç satışları için 2022 yılı ve diğer zamanlar içerisinde yapılması planlanan ihalelerde satışa çıkacak araç listesini yayınlamaktadır. Taşıt almak isteyen tüketicilere alternatif bir husus olan hacizli araç satışlarında en çok merak edilen hususların başında araç fiyatları geliyor. Antalya Vergi Dairesinden satılık hacizli araç ilanlarında ucuz ihale açılış fiyatları dikkat çekmektedir. Antalya vergi dairesi hacizli taşıt satış ilanı sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hacizli Araç Almak İçin Şartlar Ne?

Sitemiz üzerinden ihale katılım formunun çıktısını alarak tanzim edebileceğiniz İhale Katılım Formu ile aracın satış ihalesi saatinden yaklaşık yarım saat önce katılabiliyorsunuz. Görevlilere formu teslim etmenizden sonra size görevlilerce açık artırmada kullanacağınız tabela verilmektedir. Alacağınız veya vereceğiniz vekalet ile başkası adına katılabileceğiniz araç satışında bu işi ticari olarak düşünen kişiler birden fazla araç alabiliyorlar. Elbette ihalede en yüksek rakamı vermek şartıyla.

Antalya hacizli araç ihalelerine girmek için önden teminat miktarı yatırılmalıdır. Antalya vergi dairesince hacizli mala biçilen bedel (muhammen bedel) 10.000 TL üzerinde ise ihaleye katılacak kişilerden teminat ücreti %5 olarak temin edilmektedir.

Hangi Masrafları Öderim

Vergi Müdürlüklerince yapılan hacizli araç satışlarında teminat yatırılmaması katılımcılar için büyük  bir avantaj oluşturuyor. Elbette bu durum bazı ihaleler için istisna tutulabilir. İhale sonrasında ihaleyi alan kişi Tellaliye Harcı, KDV ve Damga Vergisi ödemesi yapar. KDV oranı ticari araç için % 18, hususi araçlarda ise % 1 olarak belirlenmiş. Aracı alan kişi için Araç Satış Tutanağı düzenlenir ve bu tutanak için binde 5,69 Damga Vergisi tahsil edilir. Almış olduğunuz aracın MTV, otopark ücreti ve çekici ücreti gibi masraflar aracın satış bedelinden ödendiği için alıcı ayrıca bir masraf ödemesi ile karşılaşmaz.

Aracı ihalesinin gerçekleşmesinden sonra 3 gün içerisinde aracın bedelinin ödenmesi gerekir. Aksi takdirde aracınızı alamıyorsunuz.

Satılık Araçları Nasıl Görürüm?

Antalya Vergi Dairesi’nden satılık hacizli araçları görüntülemek için bu bağlantıya giriş yaparak aracın fotoğrafları dahil, gerekli bilgileri, nerede oldukları , ihale satışının yapılacağı adresi gibi hususları ayrıntılı olarak görebilir, dilediğiniz takdirde aracın olduğu adrese giderek fiziki olarak inceleme yapabilirsiniz.

İhale Bedeli

İhaleye çıkarılacak araçların belirlenen muhammen bedelleri % 75 olarak belirlenmiş. Araç alımında teklif edilen değer bu rakamın altında olursa takip eden 7’nci gün ikinci ihaleye çıkılıyor ve burada verilen bedel ne kadar olursa olsun satış gerçekleştiriliyor. Tabi burada verilen fiyat çok düşük olursa ihale iptali de söz konusu.

Satılan Bazı  Otomobillerin Fiyatları Şu Şekilde;

  • 1997 Suzuki 1.800 TL
  • 2003 Ducato 14.000 TL
  • 1974 Landrover 3.000 TL
  • 2008 Seat İbiza 20.000 TL
  • 2005 Vectra 30.000 TL
  • 2008 Astra 30.000 TL
  • 1997 Passat 3.000 TL
  • 2013 Fluence 47.000 TL
  • 2006 Hyundai 25.000 TL
  • 2006 Accent 22.000 TL

Hacizli Araba Satış İhalesi Katılım Formu : ihale_katilim_formu

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir