Peugeot 5008
peugeot 5008

Peugeot 5008

Suv meraklılarını heyecanlandıran Peugeot 7 kişilik aracı ile yepyeni özellikleri bir araya toplamış. Tamamen yenilenen aracın fiziki olarak değişikliği ister istemez insandan merak uyandırırken ön taraftaki büyük ızgarası dikkat çekiyor. Ön kaputun yanlarına konulan çizgi halindeki krom araca renk katmış.

18 inç janta sahip Peugeot 5008 yerden yüksekliği 23 cm ile yüksek bir araç olarak tasarlanmış. Büyük led farların bulunduğu aracın stop lambaları yine led olarak tasarlanmış.

Büyütülebilir Bagaj

Bagaj kapağının çok kolay açılması büyük kolaylık olmuş. Bagaj altından ayağınızı göstermeniz ile kapak açılıyor. Kapanması ile elektrikli bir tuş ile gerçekleştirilebiliyor.  Oldukça geniş bir bagajın altında bulunan koltukların açılması ile 7 kişilik araç haline gelse de, en arkada oturan kişiler için biraz dar alan oluşturuyor. Arka koltukların ileri ve geri oynaması ile diz mesafesi biraz daralsa da, en arkada oturanlar için genişlik sağlıyor. Arka koltuk diz mesafesinin ise oldukça geniş olduğunu ayrıca belirtmek isterim.

Peugeot 5008 Suv aracının bütün koltuklarının öne doğru yatıyor olması ya bir sıradakileri yatırmanız ile çok geniş alan elde edilebiliyor. Bu anlamda yük taşımak isteyen kişiler içinde büyük bir avantaj olarak karşımıza çıksa da, şahsen suv sevmeyen birisi olarak beni bile iştahlandırdı.

Yeni Kokpit

Elektrikli aynalara sahip araçta küçük direksiyon simidi sizleri karşılıyor. Bu aracı kullandıktan sonra büyük direksiyonlu aracı kullanmak bir anda size zor gelebilir.  12,3 inç dokunmatik ekrana sahip, ve kısa yol tuşları farklı bir tasarım ile dikkatleri çeken noktalar. Ekran sayesinde aracın bütün özelliklere anında ulaşabiliyor ve ayarlayabiliyorsunuz. Yine bu ekrandan katranları görebiliyor olmanız da size özel ayarlara sahip olması artı bir özellik.

2017 yılının en yeni Suv üyesi Peugeot 5008 bazı kesimler tarafından 3008’in devamı olarak nitelendirebiliyor. Farklılıkları bulunsa da bu teze katılmamak elde değil. Full dijital gösterge ile sürücüyü rahatlık sağlıyor ki, kişinin yoldan gözünü ayırmadan bu göstergelere bakabiliyor.

Sürücü Odaklı Suv

Sürücü odaklı kokpite sahip aracın ayarlarına ulaşabileceğiniz bütün tuşlar güzel dizayn edilmiş ki bütün sürücülere hitap ediyor diyebiliriz. Türkiye de 7 kişilik satılacak aracın donanımına göre farklı fiyatlardan satılması bekleniyor.

Suv ihtiyacı yaşayan her kişiye her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve isteklere cevap verebilecek olan Peugeot 5008 Suv aracı hobi kullanımı içinde tasarlanmış diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir