Odeabank kredi
odeabank kredi

Türkiye’de yasal olarak bankalar tarafından tahsis edilen tüketici kredilerinin vadeleri maksimum 48 ay ile sınırlı olmasına rağmen Odeabank yaptığı kampanya ile 60 aya varan vadelerde eğitim kredisi hizmeti vermeye başladı.

Bilindiği üzere eğitim için ülkemizde herhangi bir engel bulunmadığı gibi bu durum Anayasamıza da girmiş durumda. Fakat bu eğitimin sağlanabilmesi için maddi yetersizliklerin önüne geçilmesi gerekiyor ki, ülkemizde bu gider için okulların ve eğitim alınan kurumların durumlarına göre ciddi miktarları gözden çıkarmak gerekiyor.

Eğitim kurumunun özelliği ve nerede olduğu fark etmeksizin ister özel okul, ister üniversite, ister lisans her türlü eğitim için başvurabileceğiniz Odeabank Eğitim Kredisi kişinin talebine göre 12 ay ile 60 ay arasındaki vadeler üzerinden sağlanabiliyor. Her vade için faiz oranı % 1,55 olan krediye başvuru için en yakın Odeabank Şubesine başvurabilirsiniz.

Odeabank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Alacağınız kredi burada başvuru sahibinin kendisine teslim edilmemektedir. Eğitim için alacağınız için bu kredi miktarı direk eğitim kurumunun hesabına geçiriliyor. Bunun için bankanın hesap bilgilerinin bulunduğu eğitim gördüğünüze dair faturanız, eğitim gördüğünüz yerin ücreti ya da okulda alacağınız bir belge ile Odeabank Eğitim Kredinizi hemen kullanabiliyorsunuz. Burada eğitim kurumunuzdan alacağınız belgede; TC. kimlik numarası belirtilen kişinin okulun hangi şubesinde eğitim gördüğü, numarası ile güncel yıllık eğitim ücretini belirtilmesi, yine aynı okulun ünvanı ile İBAN numarasının bulunması gerekiyor ki, banka eğitim kurumuna ödemeyi yapabilsin.

Ne Kadar Öderim?

Alacağınız 20 bin lira kredi için toplam 105 Lira Kredi Tahsis Ücreti ödemesi yapıyorsunuz. Bunun için ayrıca masraf ödemeniz bulunmasa da Hayat Sigortası poliçesi kişinin yaşına ve durumuna göre değişiklik gösteriyor.  Bununla birlikte alacağınız vadeler ile farklı ödeme miktarları şu şekilde oluşuyor.

  • 12 Ay 1.875 TL
  • 24 Ay 1.041 TL
  • 36 Ay 767 TL
  • 48 Ay 634 TL
  • 60 Ay 556 TL

ödeyerek Odeabank Eğitim Kredisini kullanabiliyorsunuz. Fakat yine de belirtmek isterim ki, alacağınız kredi miktarı mutlaka okulun kendi hesabına virman ediliyor. Burada kişinin kendisine teslim edilmesi söz konusu değil.

Odeabank’ın farklı kredi ürünleri içerisinde konut kredisinden sonra en fazla vadeyi sunan eğitim kredisi, eğitimini devam ettirmek isteyen kişilere bir alternatif finans kaynağı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir