Younow
younow

Tüm dünyada gelişen teknolojiye her mecrada ayak uydurmaya zorunlu hale getiriliyoruz. İster istemez sistem bunu insanlara ve teknolojiye zorluyor ve sürekli yenilikler ile karşımıza yenileri ekleniyor.

Yaklaşık 6 yıllık geçmişi olmasına rağmen henüz bir iki yıldır ülkemizde faaliyete geçen bir uygulama hakkında sizlere bahsedeceğim. Başka bir deyişle yeni bir para kazanma uygulama istemi Amerika’dan sonra silsile yoluyla bizlere kadar ulaştı ve Türkiye’de bu anlamda iyi paralar kazananlar oldu. Yeni trendimiz olan Younow canlı videolar eşliğinde paralar kazandırıyor.

Younow Nedir?

Amerika merkezli olarak 2011’de başlayan younow internet üzerinden canlı yayınlar yaparak kişilere kolay para kazandıran bir sistem olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Türkiye’de henüz bilinirliği olmayan sisteme üye olan kişiler ise şimdiden önemli miktarlar kazanmış durumda görünüyor. Younow’un para birimi ise coin olarak belirlenmiş ve kişiler bu sistem üzerinden video izledikçe, sisteme yani uygulamaya girdikçe ve kişilerin takibinin yapılmasıyla para kazandırıyor. Bununla birlikte birde bars fiyatları bulunuyor.

Bars Nedir?

Kelime anlamı olarak insanların başında bulunan 32 merkezi noktaya temas ile enerji temizliği gibi bir mana sergilese de bars younow’da bağış sistemidir. Canlı yayınları izleyen ve yayın yapan kişileri takip eden takipçilerin bağış vermesine verilen isimdir. Türkiye’de 300 bin bars para kazanan yayıncıların bulunduğu ve bu rakamların sürekli artış gösterdiği belirtiliyor.

Younow’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bu sisteme üye olan kişi internete ve sosyal medyaya iyi hâkim ve vakıf olmalıdır. Kişi hazırlayacağı benzeri olmayan özgün videolarını yayınlamalı ve en az 500 ile üstü bir izleyiciye ulaşması gerekir. Bununla birlikte bu kişinin haftada en az iki kez canlı yayın gerçekleştirmesi diğer bir şart.

Bu sistemde reklam bulunmadığı için sistemin geliri bağışlardan yani bars’lardan karşılanırken, kişinin gelirinin yarısı sistem tarafından kesiliyor ve diğer yarısı yayıncıya ulaşıyor. Bunun sebebi reklam gibi başka bir gelirin olmamasıdır. Yani kazançlarını bu şekilde sağlamaktadırlar.

Para kazancı sağlamak için bir partner edinmelisiniz. Bütün işlemler gerçekleştirilmesinin ardından kişinin kazancı 280 barsa ulaştığında hesabına geçiriliyor. Bunun için de 3 dolarlık bir masrafı var. İzleyici iseniz ve bağış yapmak istiyorsanız bunun için en az 25 bars gönderebiliyorsunuz ve bunun bedeli TL olarak  0,80 kuruş. 6500 barsın ABD doları karşılığı ise 50 dolar.

Younow’a Üye Olma

Bu sistem üye olabilmeniz için başka bir sosyal medya kullanıcısı olmasınız şart. Yoksa kesinlikle üye olamıyorsunuz. Üye olabileceğiniz sosyal hesaplar ise İnstagram, Twitter, Facebook ve Google + olarak sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir