Yapi kredi hgs kampanyasi
yapi kredi hgs kampanyasi

HGS Nedir?

HGS yani hızlı geçiş sistemi: Büyük şehirlerde, boğaz köprüleri ve otoyollardan geçişlerde problem yaşayan kuruluşların getirdikleri bir sistemdir. HGS biletli ve kuponlu geçişlerin daha teknolojik ve daha seri bir şekilde olanı olarak da ifade edilebilir. PTT ve anlaşmalı bankalardan başvuru yaparak alınabilecek bir uygulamadır. Hızlı geçişte herhangi bir makineye kart okutmak veya görevli kimselere bir belge göstermek gibi bir durum yoktur. Radyo frekanslarını algılayan bir düzenekten sadece geçmek gibi bir sistem oturtulmuştur.

Yapı Kredi Bankasının HGS Kampanyası Nerelerde Geçerlidir?

* Eskişehir tavşanlı hattındaki feribot seferlerinde kullanabilirsiniz.

* İDO İstanbul deniz otobüslerinin bazı güzergâhlarında kullanılmaktadır.

* İstanbul, Bursa, İzmir otoyollarında ve Osman Gazi Köprülerinin sistemlerinde kullanılabilir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru yapabilmek için karşımıza 4 farklı seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler ise şunlardır:

* Yapı Kredi mobil veya internet şubeden başvuru olanağı: öncelikle Yapı Kredi Bankasının HGS sisteminden yararlanmak için bankada bir hesabınızın ya da kredi kartınızın var olması yeterli olacaktır. Gerekli bilgilerden sonra internet bankacılığı üzerinden HGS başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru esnasında size ruhsat bilgileriniz sorulacaktır.

* Yapı Kredi Telefon Bankacılığı: Yapı Kredi telefon numarası olan 444 0 444 numaraları arayıp müşteri temsilcinize bağlanıp gerekli bilgileri sağlayarak HGS başvurusu yapabilirsiniz.

* Yapı Kredi Şubeleri: Hiçbir yolu kullanmayıp direk şube ile irtibata geçerek bu şekilde de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında hesap bilgilerinizi ve araç ruhsatınızı bulundurmanız yeterli olacaktır.

* SMS yoluyla başvuru yapabilme imkanı: Telefonunuzdan HGS yazıp, TC.kimlik numaranızı ekleyerek 4454 e HGS’ ye geçmeye dair başvurunuzu yapabilirsiniz. Bütün bunları yaptıktan sonra işleminiz akışa alınacak ve size geri dönüş yapılacaktır.

HGS Hesap Bakiye Sorgulama

Farklı finans şirketlerince hizmet alabildiğiniz HGS bakiyenizi yine farklı yollardan öğrenebiliyorsunuz. Öncelikle hizmeti aldığının finans kurumunun dijital yollarından giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için yine en önemli internet sitesi olan e-Türkiye üzerinden bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Fakat bunun için e-Türkiye portalına giriş yapabilmeniz için şifreniz bulunması gerekir. Elektronik imza kullanan kişiler ayrıca bir şifreye sahip olmadan buraya giriş yapabilmektedir. Diğer şifresiniz giriş yapabileceğiniz kanallar ise Mobil İmza, T.C Kimlik Kartı, Banka hesabı olarak sıralayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir