Tasit kredisi hatti
tasit kredisi hatti

Taşıt Kredisi Nedir?

Milyonlarca taşıtın günlük olarak el değiştirdiği ülkemizde, onlarca marka altında binlerce kullanılmamış araç satışları taşıt kredileri imkânları çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Alınacak taşıtın ücreti, vergileri ve harcanacak masrafları da eklediğiniz zaman yüklü bir meblağın karşısına çıkan tüketiciler almak istedikleri araçların markalarında ve özelliklerinden vazgeçerek her ne kadar daha uygun fiyatlılara kayıyor olsalar da, bu alımları yapanların büyük yüzdesinin banka taşıt kredisi kullandığı kesin.

Teknolojinin gelişimine kendisini endeksleyen bankalar hizmet ağını ve başvuru kanallarını sınırsız sayıda artırma yoluna gidiyor. Bu artış ile birlikte en önemli özellik ise müşteriye anında ulaşma ve müşterinin de kendilerine ulaşabilmelerinin en kolay yolu onlarca yıldır kullanılan telefonlar ile gerçekleştiriliyor. İletişimin en önemli ve zahmetsiz en kolay yolu yıllar geçmesine rağmen hâlâ vazgeçilmez yardımcımız konumuna gelen telefonlarımız. Bu nedenle büyük küçük bütün firmalar sabit ve mobil hatlı telefon kullanımını sürdürüyor. Zamanla kategori dalında uzmanlaşmaya giden finans kuruluşları bu anlamda kendilerinden beklenenin çok çok üstünde bir başarıya imza atıyorlar. Bu başarılardan birisi de Garanti Bankasının ilk Taşıt alımları için oluşturduğu Ülkemizin de ilki olan taşıt kredisi hattı olduğunu söyleyebiliriz.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hattı

Taşıt alımı kanısında bulunan tüketicilerin daha hızlı ve rahat bir ulaşım imkânını vermek üzere yeni bir müşteri hizmeti ile ürü gamına yenisini ekleyen Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hattı 444 6866 olarak ekonomi dünyamızdaki özel yerini aldı. 444 OTOM ile kendisini unutturmayacak rakamları ele alan müşteri hizmetleri başvuru yapacak kişilere her türlü bilgiyi sunarken aynı zamanda kredi başvurusunu da anlık olarak alıp, anlık olarak yanıtlayabilmektedir. Bankanın müşterisi olsun olmasın Türkiye’nin her yerinden yapılan başvuruya yanıt veren Taşıt Kredisi Hattı hayallerinizi süsleyen aracınızı almaya vesile olabilecek bir bankacılık ürünü. Üstelik ikinci el araç alımları için de kredi hizmeti sağlanıyor.

Bankacılık işlemlerinde yapılan farklı hizmet kanallarının zamanla bütün bankalara yayıldığı düşünüldüğünde diğer bankaların da bu hizmete dahil olacağı, kendi dalında uzman kurum ve kuruluşlar ile kategorilerinde hizmet alacakları kişilere daha çok ulaşmanın en kolay yollarından biri olarak hizmet gamını genişleteceğini söyleyebiliriz.

Taşıt ihtiyacının sürekli artış gösterdiğine göre ve zamanla hane başına iki üç aracın düşeceğini sezen otomotiv sektörü gerekli finans kaynağını sağlama yoluna ancak başvuru sahibinin kredi kullanma şartlarını taşıyan kişilere bu hizmeti verdiğini de ayrıca hatırlatmak isterim. Her ne kadar alınan taşıta banka ipotek koyarak kendisini bir nebze güven altına almış olsa da, bu her talep edene kredi verilecek anlamına gelmiyor. Yine de başvuru yapmaktan da kaçınılmamalı diye düşünüyorum yapmadan alıp alamayacağınız hakkında bir fikir edinemezsiniz. Bu sebeple 444 OTOM hattını arayarak merakınızı da giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir