Krediden kar etme
krediden kar etme

Mevcut kullanmış olduğunuz kredinizi farklı ödeme koşulları ile zamanından önce ödemek ve kapatmak gibi unsurlar çerçevesinde; vereceğiniz faizleri ve masrafları aza indirerek kâr edebilmeniz mümkün.

Krediden nasıl kâr edilir?

Öncelikle almış olduğunuz kredi faiz oranları bir süre sonra inebilir. Acil para ihtiyacınızı bankadan karşılamanızın ardından ciddi anlamlarda puan düşüklüğü ile kredinizden fazla faiz ödememek yine aynı banka ve şube üzerinden yapılandırma yapabilirsiniz. Banka yapılandırmayı yapmak istemese de yasal olarak bunu yapmak zorundadır. Ancak yapılandırma ile Kredi Tahsis Ücreti tekrar kesilebileceğinden hesabınızı yaparak başvuruda bulunmanız en mantıklısı olacaktır.

Kredinizin bitmesine 36 aydan az kaldıysa yüzde bir oranında erken kapatma ücret ödersiniz, daha fazla vadesi var ise yüzde iki olarak ödenir.

Banka yapılandırmaya yanaşmıyorsa başka bankalardan alacağınız teklifler ile bankanızı ikna edebilmeniz mümkündür.

Kredi çektiğiniz zaman belirli bir süre boyunca hesabınızdan belirli bir miktar para gidecek demektir. Kredinizin faiz tutarı sizin için ekstra ödemeniz gereken yani kullandığınız para dışında ödemeniz gereken meblağ olarak size yansır. Kredi faizinizin çok yüksek olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken basit bir işlem vardır oda daha uygun faiz koşulları sağlayan bir bankaya borç transferi yapmak.

Banka kalan borcunuzu kapadığı için çok daha az faiz ödersiniz ve ana paranız da değişip daha uygun bir faiz sistemine geçtiğiniz için ödemeniz gereken tutarlar çok daha aza inecektir.

Bankalar ile iş birliği yaparak da kredilerden komisyon almanız mümkündür. Bankalar kredi satan kuruluşlardır ve sizin sayenizde kredi satılması halinde size yüzde verirler ancak bunun için banka ile iş birliği içinde olmanız gereklidir.

Bir internet siteniz varsa bu siteye verilen kredi araçlarından yararlanan kişiler sayesinde alınan her kredi için size ödeme yaparlar. Bu sistemlerden sizin siteniz ile birilerinin yararlanmasını sağlamanız halinde de kredilerden kâr edersiniz.

Kredi ödemeleriniz devam ederken yüklü miktarda elinize para geçerse, bunu kredinizi ödemekle kendiniz için avantaja dönüştürebilirsiniz. Erken ödeme ile faiz indirimi ve taksit indirimi alternatiflerinizi kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda kredi taksitinizi 10-15 gün önce ödemeniz ile birkaç liranın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir