Fibabank kiraz hesap
fibabank kiraz hesap

Kiraz Hesap

Kiraz Hesap günlük yüksek faiz oranlarıyla kazanırken paranızı istediğiniz zaman harcayabileceğiniz Fibabankanın sunduğu vadeli mevduat hesabıdır.

Kiraz Hesap, diğer hesap türlerine göre daha fazla faiz oranı sunuyor. Özellikle ilk müşterilere karşı belli bir süre yüksek faiz oranları veriliyor. Bu süre dolduktan sonra ise faiz oranlarında düşme olacaktır. Her bankanın Kiraz Hesap adı altında veya benzeri hesapları vardır. Bu hesaplar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bankaları arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Genellikle her bankanın sunduğu faiz oranları farklıdır ve bu faiz oranlarına göre paranız ne kadar uzun süre sistemde kalırsa o kadar fazla kazanırsınız.

Bu hesap normalinde vadeli mevduat hesabı olarak görünen ancak gerçekte vadesiz mevduat hesap özelliklerini taşıyan bir hesaptır. Normal bir hesap gibi para yatırılırken istenildiği takdirde çekilebilmektedir. Vadeli olarak yatırılan hesapta vade dolumu olmadan, gününden önce çekim yapılabiliyor.  Mesai bitimi sonrası ATM’lerden para yatırmanız halinde o gün için faiz işleyen bu hesaba ilk gelen müşteriler döviz hesabı ile yatırım yapabilir.

Kiraz Hesap Faiz Oranları

Kiraz hesabınızdan açıldıktan sonra 60 gün boyunca Hoşgeldin Faizi adı altında bir kampanya ile yüksek oranlarla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kiraz hesapta diğer mevduat hesaplarına göre faizler yüksektir. Kiraz hesapla birlikte dolar , euro ve tl olarak birikim yapabilirsiniz.  Gerçek kişiler için TL mevduatınıza %21,5 faiz verirken , dolar faizine %3,5 ve euro  faizine %1 gibi gayet yüksek kazanç getirmektedir.

Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Kiraz hesap başvurusunu yapabileceğiniz kanallar ;

  • Fibabankanın tüm şubelerinden ,
  • Telefon bankacılığı (444 8 888) ,
  • İnternet Bankacılığı ,
  • Mobil Uygulama

Yukarıda belirttiğimiz kanallardan dolar ve tl hesaplarınızı açabilirsiniz. Ancak euro için kiraz hesap açmak istiyorsanız sadece şubelerden başvuru yapabilirsiniz.

Kiraz hesabından getiri elde etmek için bakiyenizin belli bir sınırın üzerinden olması gerekmektedir. Gerçek kişiler için 1000 TL , tüzel kişiler içinse 5000 TL yatırarak faiz elde etmeye başlayabilirsiniz . Dolarda ise 1500$ dolar tüm kişiler için yeterlidir.

Kiraz Hesap Nasıl Kapatılır ?

Kiraz hesabı kendiniz kapatmak istiyorsanız içinde bakiye olmaması gerekmektedir. İçinde bakiye yoksa İnternet Bankacılığı üzerinden kapatabilirsiniz. Eğer içinde bakiye varsa şubeye gitmeniz gerekecektir. Şubeye gittiğinizde hesabınızı tamamen kapatmayacaklar standart hesaba çevireceklerdir.

 Kiraz Hesap Avantajları

  • Kiraz hesabınızla birikim yaparken paranızı istediğiniz çekebilir ve harcayabilirsiniz.
  • Hesap açılışında herhangi bir ücret yoktur. Ayrıca yıllık kullanım ücreti gibi ücretlerde bulunmamaktadır.
  • Mobil uygulama üzerinden havele ve eftyi ücretsiz olarak yapabilirsiniz .
  • 60 gün boyunca diğer bankalarda bulunmayan günlük faiz oranına sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir