Kibris uzerinden kredi
kibris uzerinden kredi

Kredi ihtiyacınızı bankaların ve bankacılık sektörünün yasal mevzuatından kaynaklanan kısıtlamalar ile karşılayamaz duruma gelinmesi halinde para kaynağa sağlayabilecek alternatiflerden birisi de Kıbrıs ülkesindeki bankalardan kredi çekmek olabilir.

Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekebilir Miyim?

Günümüzde insanların, farklı ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çeşitli desteklere ihtiyaç duyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bankalar, finansal destek sağlama konusunda başvurulan ilk kaynakların arasında geliyor. Bireyler bankaların sunduğu konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi kredilere başvurarak mevcut nakit ihtiyaçlarını gidermenin yolunu arıyor.

Çeşitli sebeplerle Türkiye bankalarından ümidini kesen pek çok insan Kıbrıs bankaları aracılığıyla kredi çekebilir miyim sorusunun cevabını merak ediyor.

Nasıl bir Kıbrıs vatandaşı Türkiye’de kredi kullanabiliyorsa aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Kıbrıs’tan kredi almak konusunda hiçbir sakınca bulunmuyor. Bunun için öncelikle Kıbrıs bankalarıyla yüz yüze görüşme yapmanız gerekiyor. Bu görüşmenin ardından banka tarafından değerlendirmeye alınıyorsunuz. Değerlendirme aşamasında başvurunuzun kabul edilmesi halinde Kıbrıs üzerinden konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kıbrıs Bankalarından Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının aynı Türkiye bankalarından olduğu gibi Kıbrıs bankalarından da kredi çekmesi konusunda herhangi bir engel bulunmadığını söylemiştik. Fakat bu noktada Kıbrıs bankaları en az 1 yıl Kıbrıs’ta ikamet etmiş olma şartını ortaya koyuyor. Bunun dışında başka herhangi bir şart bulunmuyor.

Bu şartı sağlayan herkes Kıbrıs bankaları aracılığıyla farklı türde krediyi çekebilme hakkına sahiptir. Aynı Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ta da bankacılık işlemleri için gerekli olan evrakların tamamlanmasından sonra Kıbrıs bankaları aracılığıyla rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Kıbrıs Bankalarının Kredi Vermek İçin Talep Ettiği Belgeler Nelerdir?

Kıbrıs bankalarından kredi almak için başvurduğunuzda bir takım evrakların da yanınızda bulunması gerekiyor. Talep ettiğiniz kredi türüne göre belgeler farklılık gösterebilir ancak yanınızda bulunması gereken başlıca belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz: T.C. kimlik belgesi, pasaport, sürücü belgesi, Kıbrıs’ta en az 1 yıl oturduğunuzu gösteren belge, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve kredi formu. Bu evrakları yanınızda bulundurmanız işlemlerinizin hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Her Daim Kredi Notunuzu Yüksek Tutmalı

Gelecekte yaşanacak kredi ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak teknik açıdan kredi notunuzun yüksek kalması amacıyla adımları atmakta fayda bulunuyor. Zamanla oluşan kısıtlamalar neticesinde ihtiyacınızı karşılayamadığınız zaman başka çareler aramak zorunda kalırız ve bir çoğu zaman bu alternatifler bu durumdan sonra olumsuz olarak bizlere yansıyabilir.

3 Comments

  1. Kıbrısta yaşıyorum tc ve kktc kimliğim var ev almak istiyorum konut kredisi için gerekli evraklar nelerdir? Birde konutlar tapu ve koçanları nasıl olmalı türk koçanı olmayan konutlara kredi veriyormusunuz

    1. Merhabalar öncelikle biz kredi veren bir kuruluş değiliz . Kıbrıs İktisatBank a başvuru yapabilirsiniz.

  2. 5 aydır Kıbrıs ta ikamet ediyorum . Türkiye’den aldığım banka borcunu odeyemedigim için Türkiye’de haciz işlemleri başlatıldı. Ve haciz i kaldırmadan Türkiye’den kredi çekemiyorum. Kıbrıs tan kredi çekebilir miyim bu durumda . Türkiye de Kredi sicilim bozuk teşekkürler şimdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir