Kredi ve Finans Portalı

İş Bankası EFT – Havale Ücretleri ve Saatleri

Bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılırken, aynı bankadan başka bir hesaba para gönderimi de havale olarak adlandırılmaktadır. İş Bankası EFT ve havale işlemleri açısından çok kullanılan bir banka olmakla birlikte, EFT ve havale işlemlerinde İş Bankası EFT ve havale ücretleri kesmektedir.

İş Bankası EFT ve havale ücretleri incelendiğinde yurt içi para gönderme ile KKTC bankaları arasında yapılan para gönderme işlemlerinde farklı oranların müşterilere sunulduğu görülmektedir. İş Bankası EFT ve havale işlemleri şubelerden yapılabileceği gibi internet bankacılığı, ATM’ler, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı kullanılarak da yapılabilmektedir. Ama her sistem için farklı bir EFT ve havale ücreti kesilmektedir.

İş bankası eft – havale ücretleri ve saatleri

İş Bankası Havale Ücretleri

İş Bankası havale ücretleri, 2019 yılında yeniden belirlenmiş olup; şubeden hesaptan hesaba havale ücretleri 40 TL, bireysel müşterileri için 12 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca hesaptan isme şubeden havale ücretleri 55 TL ile 610 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu tutar kendi müşterilerine özel 20 TL olarak belirlenmiş olup, kasadan hesaba havale işlemlerimde ise, kendi müşterilerinden 30 TL komisyon alırken, diğer müşterilerden gönderilen tutara göre 90 ile 610 TL arasında komisyon kesmektedir.

İş Bankası havale işlemleri ATM’lerden yapılırsa 11 TL havale ücreti kesilmektedir. Kartsız işlemler üzerinden hesaba para yatırma ücreti mesai saatlerinde 15 TL, mesai saatleri dışında 20 TL’dir. Türkiye’den KKTC şubelerine yapılan havale işlemleri için havale ücreti de 18 TL olarak belirlenmiştir.

En uygun İş Bankası havale ücretleri internet bankacılığı ile yapılmakta olup, hesaptan hesaba 2,90 TL, hesaptan cebe 7,5 TL havale ücreti kesilmektedir. Türkiye’den KKTC şubelerine yapılan havale işlemlerine özel alınan havale ücreti de 10 TL’dir.

İş Bankası Havale Nasıl Yapılır?

İş Bankası havale işlemlerini gerçekleştirmek için dört farklı yol bulunmaktadır.

 • Şube,
 • ATM’ler,
 • Mobil bankacılık ve internet bankacılığı,
 • Telefon bankacılığı aracılığıyla İş Bankası havale işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası Havale Saatleri

Havale işlemleri aynı banka üzerinden para gönderme işlemi olduğu için şubelerden gönderim hariç, günün 24 saati yapılabilmektedir. Eğer şubeden havale işlemi yapılacaksa mesai saatleri içerisinde saat: 9.00 – 17.15 arasında gerçekleştirilebilmektedir.

İş bankası eft – havale ücretleri ve saatleri

İş Bankası EFT Ücretleri

İş Bankası EFT ücretleri gönderim kanallarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, mesai saatlerinde yapılan EFT işlemleri ile mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri ücretleri de farklılık göstermektedir.

 • İş Bankası şube üzerinden EFT işlemleri için istenilen ücret kasadan ya da hesaptan fark etmeksizin 55 TL’dir.
 • İş bankası şubelerinden verilen düzenli EFT talimat ücreti ise 9 TL’dir.
 • İş Bankası ATM’lerinden EFT gönderim ücreti 12 TL’dir.
 • İş Bankası ATM’lerinden yapılan geç EFT gönderim ücreti ise 15 TL’dir.
 • İşCep ve İş Bankası internet bankacılığı aracılığıyla yapılan EFT işlemleri ücreti 5,10 TL iken aynı kanallar üzerinden yapılan geç EFT gönderimi ücreti 7,4 TL’dir.
 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılan EFT işlemleri ücreti 55TL olmakla birlikte, geç EFT ücreti de 55 TL’dir.

İş Bankası EFT Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT işlemlerini gerçekleştirmek adına 4 farklı kanal kullanılabilmektedir.

 • Şube,
 • ATM’ler,
 • Mobil bankacılık ve internet bankacılığı,
 • Telefon bankacılığı aracılığıyla İş Bankası EFT işlemleri için kullanılabilir.

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT saatleri, mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir ki EFT saatleri 9.00 -17.15 arasındadır. Ama İş Bankası’nın bir artısı vardır ki hafta sonları da İş Bankası üzerinden EFT işlemi gerçekleştirilir. Eğer göndermek istediğiniz tutar maksimum 500 TL ise, ‘’Cebe Havale İşlemi’’ yapabilirsiniz. Gün içerisinde en fazla 2 kez yapılabilecek işlem için toplam tutar 500 TL’dir.

Cebe gönderim işlemi için para gönderilecek kişinin T.C kimlik numarası ile birlikte cep telefon numarasının bilinmesi de gereklidir. Gönderilen para 24 saat içerisinde İş Bankası ATM’lerinden çekilmek zorundadır. Aksi taktirde EFT işlemi iptal edilerek, para gönderen kişinin hesabına geri iade edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.