Iptal edilen kredi karti kullanima acilirmi
iptal edilen kredi karti kullanima acilirmi

İptal edilen kredi kartım geri aktifleştirilir mi  sorusu epey merak edilen ve akıllarsa soru işareti oluşturan bir konudur. İhtiyacı olan insanlar kullanmak için kredi kartı alır kullanırlar. Bu kullanımların geri ödemeleri düzenli ve eksiksiz bir şekilde ödenmesi istenir. Eğer bu harcamalarınızın karşılığında kredi kartınızın borcunu ödeyemezseniz kredi kartınız kullanıma kapatılacaktır.

Haciz İşlemleri Başlayabilir

İptal edilen kredi kartları hangi gerekçeyle olursa olsun açtıramazsınız. Yani kredi kartınızı unutun çünkü artık o kredi kartı kullanıma ömür boyu kapalı kalacak ve olan borcunuzun üzerine faiz binecek daha da ilerleyen zamanlarda hakkınızda yasal işlen başlatılarak avukata verileceksiniz. Olan borcunuzun üzerine bir miktarda avukat vekalet ücreti tahsis edilerek borcunuz nerdeyse iki katına artacak duruma gelecektir. Bu da sizin için kötü bir durum oluşturacak ve ödenmemesi halinde hakkınızda haciz işlemi uygulanmaya koyulacaktır.

Ancak kredi kartınız borç nedeniyle değil de kendi isteğinizle kapatmışsanız kredi kartınızı istediğiniz zaman tekrar aktifleştire bilme imkanınız vardır. Bu durumda da istisnalar olabilir. Eğer kredi ödemelerinizi geciktiriyorsanız banka tekrar aktifleştirmenize müsaade etmeyede bilir.

Borcunuzdan Dolayı Kapanırsa

Kredi kartınız olan borcunuzdan dolayı kapandıysa hangi bankaya başvurursanız vurun emin olun olumsuz yanıt alacaksınız çünkü artık kara listeye alınmış oluyorsunuz ve hiç bir banka o borcu ödemeden size kredi kartı imkanı sunmuyor ve bir daha kredi kartı kullanmanıza müsaade etmiyor olacaktır .

Hesaplarınıza Bloke Konulabilir

Başka bir bankada hesabınız bulunuyorsa bu hesapta para varsa bile hangi bankada olursa olsun hakkınızda yasal işlem başlatılmasından sonra hesabınıza bloke koyulacak ve hesap içerisinde olan paranızı borcunuzun eğer borcunuza yeterli değilse hepsini yeterliyse fazlasını hesabınıza iade ederek bloke işlemi uygulayacaktır. Blokeli hesabınızı ancak şubeye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak kaldırabilir ve hesabınızı kullanmaya başlaya bilirsiniz. Ancak bu işlemler uygulandıktan sonra belki yeni bir kredi kartına sahip olabilirsiniz ama bu kredi kartını çıkartmakta sizin için bir hayli güç ve zor olacaktır .

Öncelikle kredi notunuzu yükseltme yoluna başvurmanız sizin en iyi yoldur. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankalardan yararlanma olasılığınız o kadar artacak ve kredi kartı veya kredi başvurularınıza olumlu sonuç almaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir