Aninda alisveris kredisi
aninda alisveris kredisi

Cep telefonlarına getirilen taksit sınırlamasının ardından elektronik mağazalar peşin alım gücü bulunmayan müşterilerine satışlarını yapabilmek ve satış artırımına gidebilmek için banka şubelerini mağaza bünyesine taşımak zorunda kalmışlardı.

Alış veriş yapımı sırasında peşin alım gücü bulunmayan internet alışveriş severlerini mutlu edecek haber Hepsiburada’nın İş Bankası ile yapmış olduğu anlaşmanın sonrasında geldi. Artık internetten alım yapan kişiler yaptıkları ürünleri anında kredi başvurusu ile yapabilecekler. Anında Alışveriş Kredisi İş Bankasının sağladığı finansman ile karşılanacak.

Anında Alışveriş Kredisi Limitleri Ne Olacak?

İnternet üzerinden alım yapan kişiler aldıkları ürünlerin bedeli için bu krediye başvurabilecekler ve bu kredinin limiti ise en az 750 lira en fazla ise 15 bin lira ile sınırlandırılacak. Verilecek sipariş sonrası onaylanan kredinin vadesi ise 3 ay ile 48 ay arasında kişinin talebine olarak değişecek. Fakat bu kredinin kullanılması internet üzerinde sadece Hepsiburada.com sayfasından yapılacak alımlar için geçerli.

İş Bankasının arka plan uygulaması olan arayüz ile herhangi bir başka sayfaya yönlendirilme  yapılmadan aynı sayfa içerisinde işlemlerin tamamlaması ise hızlı ve güven veren bir çözüm sağlıyor.

Tüketicilere anında kolaylık sağlayacak olan Alışveriş Kredisi başvuru yapan herkes tarafından alınamayacak. Başvuru sahibinin kredi notuna bağlı olarak değişiklik gösterecek. Alışveriş dünyasına yeni bir ödeme yöntemi olarak giren bu sistem ile e-ticarete yeni bir soluk aldıracak gibi görünüyor ve bu sistemin başka bankalar ile başka internet siteleri arasında da işleme gireceğini beklemek bu zamandan sonra sanırım yanlış olmaz. E-ticareti yeniden yapılandıran bu ödeme sistemi ilk online ödeme platformu olma özelliğini taşıyor.

Anında Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

Kişiler almak ürünü beğendikten sonra ödeme sayfasına geçtikten sonra ödeme şeklini alışveriş kredisi olarak seçiyorlar ve eğer İş Bankası internet bankası şubesini kullanıyorlarsa burada başka bir sayfaya geçmeden hesapları üzerinden giriş yapıyorlar. Arkasında tamamlanan başvuru sonrası kişi burada sadece vade miktarını seçiyor ve arkasından bankadan size onay geliyor. Bu onay sonrası sepetinizde bulunan ürüne ait bedel üzerinden kredinizi kullanmış oluyorsunuz ve alışverişiniz tamamlanmış oluyor.

Yapılan bu ödeme sistemi sonrası milyonlarca kişiye hitap eden Hepsiburada’nın satışlarında nasıl bir değişiklik yaşayacağı şimdiden merak konusu olsa da; özellikle gençlerin talebinde bulunan akıllı telefonların satışlarında artış olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir