Hsbc para yatirma cekme limitleri
hsbc para yatirma cekme limitleri

HSBC  Türkiye genelinde hizmet veren şube sayısı oldukça yüksek bir bankadır. Bankaya ait ATM’lerde müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek her türlü düzenleme mevcuttur. HCBC müşterilerine ait hesaplar ile bağlantılı olan banka kartları sayesinde veya kartsız işlemler ile ATM’lerde işlem yapılabilmektedir. Bankaya ait ATM’lerden para çekme, para yatırma, havale, EFT döviz alma, döviz bozdurma, altın hesabı açma vs. gibi birçok işlemi kısa sürede yapabilmek mümkündür.

Hsbc’nin yurt genelinde birçok şubesi bulunmasına rağmen ATM’lerden işlem yapmak müşteriler için zaman açısından çok daha avantajlıdır. Banka ATM’lerden yapılan işlemlerde kartların veya karta ait bilgilerin müşterinin kontrolü dışında; çalınarak, kaybolarak veya zor kullanılarak hesaptan para çekilmesini önleyebilmek amacı ile müşterinin emniyetini sağlamak için para çekme limiti uygulamasını kullanmaktadır. Banka müşterisine daha önceden alınan cep telefonu veya e-mail adresini kullanılarak ATM’lerden çekilen tutar derhal bildirilerek bu tutar için bilgisi bulunmaması halinde şubeye başvurması konusunda bilgi verilmektedir.

Döviz Çekme

Banka şubesinde bulunan döviz hesabınızdaki parayı USD, Euro ya da Pound cinsinden çekmek istiyorsanız bunun için mevcut kartınıza bu hesabınızın tanımlı olması gerekiyor ki çekebilesiniz. Eğer banka kartınıza diğer hesaplarınız tanımlı değilse HSBC telefon bankacılığı ile 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak tanımlama işlemi yaptırabiliyorsunuz.

Para Çekme Limiti

HSBC ATM para çekme limiti müşterilerine sunmuş olduğu bankamatik kartlarını çeşitlendirerek bu kartlara vermiş olduğu limitler ile orantılı olarak ATM’lerden para çekme limitlerini belirlemiştir. Bu kartlar içerisinde yer alan Visaelektron bankamatik kartı ile HCBC ait ATM’lerden en fazla 1500 TL nakit çekilebilir iken en az 20 TL nakit çekilebilmektedir. Advance adlı banka kartı ile ise gün içerisinde en fazla 2000 TL nakit çekimi, en az ise yine 20 TL çekim hakkı sağlanmıştır. Son olarak yine bankaya ait Premier kart ile gün içerisinde HSBC’ye ait ATM’lerden en fazla 3000 TL nakit çekim yapılabilmekte, en az yine 20 TL nakit çekimi yapılabilmektedir.

HSBC ATM Para Yatırma Limitleri

HSBC Banka müşterileri bankamatikler üzerinden yaptıkları her işlem için limitlere tabi tutulmaktadır. Bu nedenle para yatırmak isteyen kişilerde bu limitler dahilinde işlem yapabilmektedir. Nakit para yatırma işlemi kağıt banknotlar ile 5,10,20,50,100 ile 200 TL ve bunların katlarını yatırabiliyorsunuz. Tek defada toplam 40 adet banknot yatırabilirken, para girişine koyacağınız paralar ıslak ve nemli olmamalıdır. Kredi Kartı borcu ödemesi yapıyorsanız günlük en üst limit 19 bin 990 lira olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir