Garanti bankasi e vadeli hesap
garanti bankasi e vadeli hesap

Tüketicilerin risk gözetmeden gelirlerini ve birikimlerini hem saklamak hem kazanç sağlamak adına en mantıklı yatırım mevduat hesaplarıdır.

Bankaların en büyük gelirlerini teşkil eden bu hesaplar tasarruflara para kazandırırken bankaların ihtiyacı olan nakit akışını sağlarlar. Zamanla bankalar çeşitli sebepler ile musluğu kesilen mevduat yatırımlarını geri getirilmek için çeşitli yollara başvurmuştur.

Vadeli mevduat hesaplarının katı kuralları vardır. Kazan sağlamak adına bu hesaplara birikimlerini yatıran kişiler ihtiyaç duyulduğu takdirde bu birikimlerini vadesinden önce çekerlerse kazanç elde edemezler ve vade bozulduğu için kazanç sağlayamaz duruma gelirler. Bu halden faydalanmak isteyen bankalar esnek hesap açımı ile bu olaya farklı bir bakış açısı getirmiştir. Bankacılık ürünlerine esneklik sağlayan bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır.

Garanti Bankası Esnek E-Vadeli Hesap

Geniş bankacılık yelpazesi ile farklı kimliklere istedikleri gibi bir bankacılık anlayışını yıllardır verdiği tecrübelerle her kesime hitap eden Garanti Bankası esnek e-vadeli hesap ile ihtiyaç halinde tüketicinin parasını çekmesiyle vadesi bozulmayan esnek e-vadeli mevduatları tüketicinin yüzünü güldürdü diyebiliriz. Bu anlamda büyük adım atan Garanti Bankası zamanla müşterilerini gözeten bir bankacılık tavrını sergilemeye devam ediyor.

Kişinin açtığı hesaba para yatırması ile birikimleri aynı gün değerlenmeye başlıyor. İstenildiğinde ise yatırıma hiç endişe etmeden bu birikimini zarara uğramadan çekebilmenin özgürlüğünü yaşıyor. Bu özgürlük ise kişilerin mevduat hesaplarına yönelmesini sağlıyor.

Son dönemde yapılan kampanyalar ve bankaların mevduat kapma yarışları vadeli hesap faizlerini yükseltmiş durumda. Yüzde 14’lere çıkan bu oranlar ile önemli gelir elde edebilmenin yolu açık.

E-Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Garanti Bankası nezdinde e-vadeli hesap açmak istiyorsanız bunun için Garanti Bankasının internet bankacılığını kullanıyor olmasınız gerekir. Dijital bankacılığına giriş yapmanızın ardından e-vadeli mevduat hesabı açarak bu yine bu hesaba para virman etmeniz ile vade başlamış oluyor. Ayrıca kişi burada yapacağı işlemler ile şube e operasyon gibi masraflara tabi olmadığından daha yüksek faizler ile yatırım yapılabiliyor.

E-Vadeli Hesap ile Vadeli Mevduat Hesabı Arasındaki Farklar

İkisinde de süreç aynıdır. Hesaba yatırılan paranın vadesi ile birikimlere kazanç sağlanmış olur. Ancak e-vadeli hesap dijital ortamlarda yürütüldüğünden internet bankacılığı tarafından yerine getirilmesi banka şubeleri, çalışanlar ve operasyonel işlemler nedeniyle bankaya işlem maliyeti düşürdüğünden daha uygun faizler eşliğinde kazanç sağlanabilmektedir. Bunun için bankalar müşterilerini internet bankacılığına ve e-mevduat sistemine yönlendirmeye çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir