Ertelemeli kredi verenler
ertelemeli kredi verenler

Bankalardan kredi çeken kişiler, ertelemeli fırsatlardan yararlanabilmektedir. Ertelemeli kredilerde müşteriler ödemeleri gereken tutarı birkaç ay öteleyebilmektedir. Ertelemeli kredi veren bankaları sizler için derledik.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Bazı bankalar müşterilerine ertelemeli kredi vermektedir. Bu imkandan yararlanarak almış olduğunuz kredinin taksitini 1, 3 veya 6 ay sonraya öteleyebilirsiniz. Erteleme işleminden yararlandığınızda uygulanacak ek masraf gibi detaylar ise her banka özelinde değişmektedir. Ertelemeli kredi veren bankaların fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilerin bu detaylar hakkında araştırma yapmaları önerilmektedir.

Ertelemeli kredi veren bankalar
Ertelemeli kredi veren bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ertelemeli kredi veren bankalar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Alternatif Bank
 • CepteTEB
 • ING Bank
 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank

Vakıfbank Ertelemeli Kredi

Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Vakıfbank, müşterilerine ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Nakit ihtiyacınızı karşılarken bu krediden yararlanabilir ve özel ödeme kolaylıkları ile taksitlerinizi aksatmadan ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank ertelemeli kredi şartları aşağıdaki gibidir:

 • Vakıfbank ertelemeli ihtiyaç kredisi için faiz oranı yüzde 1.55’tir.
 • Normal vade ile ertelemenin toplamı maksimum 33 ay olabilir.
 • Minimum kredi tutarı 125.000 TL’dir.
 • Vakıfbank ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu için KREDİ, T.C. Kimlik No, Aylık Gelir Miktarınızı yazıp 5724’e SMS gönderebilirsiniz.

QNB Finansbank Ertelemeli Kredi

QNB Finansbank, müşterilerine özel ertelemeli kredi imkanı sunmaktadır. Bankanın kampanya özelinde sunmuş olduğu faiz oranı yüzde 1.44’ten başlarken kamu personelleri için özel oranlar bulunmaktadır.

QNB Finansbank ertelemeli kredi şartları aşağıdaki gibidir:

 • QNB Finansbank ertelemeli kredi faiz oranı kredi notunuza bağlı olarak yüzde 1.92 ile yüzde 2.93 arasında değişmektedir.
 • TC kimlik numaranızı yazıp 5030’a SMS göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Ertelemeli Kredi

Akbank’ta kredi çeken müşteriler, taksitleri 3 ay sonra ödemeye başlayabilmektedir. Kredinin faiz oranı kişiden kişiye değişmektedir. Burada en önemli etken kişinin kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişiler daha düşük faiz oranları ile kredi çekebilmektedir.

İhtiyaç kredilerinde maksimum vade 36 aydır. Akbank ertelemeli kredide ise 3 ay sonra ödeme yapıldığından kişi maksimum 33 aylık bir kredi hesaplaması yapmalıdır. Kredinin faiz oranları ise yüzde 2.44 ile yüzde 2.73 arasında değişmektedir. Başvurunuzu Akbank müşteri hizmetlerinden veya Akbank Direkt üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

TEB Ertelemeli Kredi

TEB müşterisi olun veya olmayın bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer alan TEB, internet üzerinden başvuru kabul etmektedir.

CepteTEB uygulamasını kullanarak ertelemeli kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. TEB’in sunmuş olduğu ertelemeli kredinin şartları ise aşağıdaki gibidir:

 • 3 ay ertelemeli kredinin miktarı 1.000 – 100.000 TL arasında olmalıdır.
 • Kredi başvurusunu gerçekleştirecek kişi en fazla 65 yaşında olmalıdır.
 • Faiz oranı yüzde 1.85 ile 2.07 arasında değişmektedir.

ING Bank Ertelemeli Kredi

ING Bank ertelemeli kredi imkanından kredi notu 1.850 üzerinde olan kişiler yararlanabilmektedir. Bu kredi için belirlenen faiz oranı ise müşterinin kredi notuna bağlı olarak yüzde 1.79 ile yüzde 3.39 arasında değişmektedir.

ING Bank ertelemeli kredi imkanı ile 3.000 TL – 80.000 TL arasında bir miktar çekebilirsiniz.

Ertelemeli kredi başvuru belgeleri nelerdir?

Müşterisi olduğunuz bankalara ertelemeli kredi başvurunuzu internet ve mobil bankacılıktan üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu tür durumlarda genellikle belge talep edilmemektedir. Ancak müşterisi olmadığınız veya büyük tutarlı kredilerde banka tarafından verilen başvuru formunu, nüfus cüzdanının aslını ve fotokopisini, gelir belgesini göstermeniz gerekmektedir.

Ertelemeli konut kredisi çekebilir miyim?

Konut kredisi için erteleme talebinizi bankanıza iletmeniz gerekmektedir. Hali hazırda ertelemeli konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Ancak yaptığınız başvurular bankalar tarafından incelenmekte ve karar verilmektedir.

Teminatlı kredimi ertelemeli olarak kullanabilir miyim?

Teminatlı kredi veren bankalar, müşterilerine erteleme imkanı sunmaktadır. Hali hazırda teminatlı krediniz var ise bankanıza başvuruda bulunarak erteleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir