Denizbank isi yalitim kredisi
denizbank isi yalitim kredisi

Son dönemde tasarrufların yapılmasına neden olan bir diğer husus da doğalgaz giderlerini dolayısıyla ısınma ve soğutma gibi giderleri en aza indirebilmek için ısı yalıtımı yapılması olarak dikkatleri çekiyor. Özellikle yapılan düzenlemeler ile yoğun ikametin yaşandığı apartmanlarda yatılımın sağlanması adına mantolama yapılması yasal olarak zorunlu hale geliyor. Yapılan yalıtımlar ise kişilere daha ekonomik enerji ile daha rahat bir yaşam sunuyor.

Ülkemizde çeşitli firma ve markalarda mantolama sistemi ile ısı yalıtımı yapılmaktadır. Ancak çok katlı binalar başta olmak üzere yalıtım masrafları aynı oranda yüksek meblağlara sebep olacağından özellikle çok daireli binaların masraflarının aza indirilmesi ve uygun ödeme koşullarının sağlanması adına Denizbank mevcut kredilerinin arasına “ısı yalıtım kredileri“ni de ekleyerek müşterilerine hizmet  vermeye başladı.

Denizbank Isı Yalıtım Kredileri

Denizbank müşterilerine ısı yalıtımı finansını karşılamak üzere üç farklı firma ile hizmet vermeye başladı. Bu kredilerde birisi ise Yeşil Kredi olarak hizmete sunduğu Gobain Weber olarak yürürlüğe girdi. Bu kredi karşılığında masraf ve komisyon talebi olmadığı gibi hem kişisel hem de apartman yönetimleri için mantolama harcamalarına imkan vermektedir. Uygun faiz oranı ile yeşil kredi desteğinin vadesi 60 ay olarak belirlenirken 7 bin liraya kadar talep edilecek krediler için gelir belgesi zorunluluğu olmadan başvuru imkanı verilmiş.

Yeşil kredi için istenen belgeler arasında ise SMS kredi talebi, nüfus cüzdanı fotokopisi istenirken, apartman malikleri için ise ortak aldıkları karar, site yönetimi temlikname formları ve kat maliklerine ait liste istenilmektedir.

Filli Boya – Yeşil Kredi

Diğer bir kredi türü ise anlaşmalı markası Capatect ile Filli Boya ısı yatılım sistemleri kredisidir. Yine 60 ay vade ile verilecek kredilerde komisyon, masraf ve hayat sigortası gideri bulunmuyor.

Burada kredinin en üst limiti 60 bin lira. Apartman sakinlerinin en az 8 daire olabileceği gibi kat maliki kendi başına bu kredi için başvuru yapabiliyor.

Denizbank Enerji Tasarrufu Kredisi

İzoder‘in teknik danışmanlığının beraberinde ısı yatılım kredisi hem kişisel tüketicileri hem de KOBİ’leri kapsayan bir kredi türüdür. Dosya masrafı, komisyon ya da kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. 60 Ay vade ile binaların mantolaması dışında çatı ve duvar onarımı, pencere ve döşeme yalıtımları da enerji tasarrufu yapılması için alternatifler arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir