Banada kredi verin
banada kredi verin

Gerekli bütün şartları taşıyor olsa ya da tüm olumsuzlukları sicilinde barındıran tüketiciler çok zor durumda kaldıkları vakit bankalardan ilk talepleri “Bana da Kredi Verin” olur. Özellikle kara liste içerisinde olan kişilerin feryadı demek çok ta yanlış olmaz.

Kredi Alma

İhtiyaçlarımızın büyük bir bölümünü karşılamak için kredi kullanırız. Bunun sebebi ise günlük yaşamın gün geçtikçe daha pahalı hale gelmesi ve insanların artık para biriktirememesidir. Bu yüzden toplu ihtiyaçlar olduğu zaman ilk akla gelen yöntem kredi kullanmaktır. Fakat bankalarda birer ticari kurumdur ve verdikleri kredilerin zamanında geri ödenmesini isterler. Bankalar yaptıkları incelemeler sonucunda kişinin krediyi geri ödeyemeyeceğini düşünüyorsa kişiye kredi vermezler.

Kredi başvuru ret cevabı alınmasının en çok nedenidir kredi notu. Çok vakit alır bu notu yükseltmek. Zaman ister. Ancak düşürmek ise öylesine kolaydır ki bir anda tepe taklak olur deyim yerindeyse. Bu yüzden kişiye ne zaman para lazım olacağı, nelere mâl olabileceğini düşünerek hareket edilmeli, gerçek kişiler olmasa bile bankalardan para talep etme yüzü olmalıdır insanlarda.

Bankadan Kredi Alamayanlar

Bankalardan kredi kullanamayan kişi kredi kullanmak için çeşitli arayışlara girer. Bazı firmalar kredi kullanamayan bu kişiye belli komisyonlar karşılığında krediyi kendisi çeker ve kişinin ödeme yapmasını ister. Bu kurumlardan işlem yapacak olan kişiler firmayı iyi bir şekilde araştırması gerekir. Çünkü böyle firmaların büyük bir çoğunluğu dolandırıcı olmaktadır.

Bir diğer alternatif ise senet karşılığı borç paralar veren kişi veya firmalar olur. En riskli para alma yoludur bu ve aldığınızın çok daha fazlasını ödemek zorunda kalırsınız. Borç alacak kişinin haklarını savunacak bir mekanizmaya yoktur, yasal dayanağı olmaz ve kanuni yollardan bu kişilerden bir hak arayamazsınız.

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmaları kişilere ilk etapta belli miktarlarda kredi imkanı sunmaktadır. Kişi bu firmalardan yapacağı bir dahaki kredi hizmetinde ise yüklü miktarlarda kredi kullanabilir. Bunun dışında kredi kullanmak isteyen kişinin ihtiyacı acil değilse kredi notunu yükselterek rahat bir şekilde kredi kullanabilir.

Bir diğer alternatif ise kullandığınız faturalı hatlar üzerinden küçük rakamlarda alabileceğiniz ve faturalara yansıyacak taksitler ile ödeme yapabileceğiniz bir yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir