Tasit kredisi basvurusu
tasit kredisi basvurusu

Bankalar, araç almak isteyen kişilere çeşitli şekillerde taşıt kredisi alma imkânı sağlamaktadır. Bu sistem artık eskisi kadar uzun bir süreç gerektirmiyor. Hızlı bir şekilde bankalara tek bir mesajla dahi kredi başvurusunda bulunmanız oldukça mümkün. Aynı zamanda taşıtı alacağınız firmalar üzerinden kredi başvurusu yapılabilir ve siz hiç uğraşmamış olabilirsiniz.

Anında kredi başvurusu yapmanız için genel olarak yapmanız gereken şeyler;

  • Bankanın başvurunuzu alacağı kod yani numara; 4 haneli olarak belirlenir ve gerekli bilgileri size verilen 4 haneli numaraya iletmeniz beklenir.
  • TC kimlik numaranızı ve istediğiniz tutarı belirttiğiniz bir mesajı koda iletmeniz yeterlidir.

Genel olarak tüm anında taşıt kredisi başvuruları bu şekilde alınmaktadır. Anında kredi başvurunuzun sonucunda para direkt olarak hesabınıza yatmaz. Talep ettiğiniz meblağın size verilip verilmeyeceğini öğrenmiş olursunuz. Banka kredi cevabınızın olumlu olduğunu size iletir ve ardından bankaya görüşmeye çağırır. Kredi türünüz alacağınız arabaya göre değişiklik göstermektedir. Sıfır bir araba almanız ile ikinci el bir araba almanız arasında ödenecek kredi miktarında farklar vardır.

Bir diğer anında taşıt kredisi imkanını da araba markaları sağlamaktadır. Siz firmaya gidersiniz ve firma anlaşmalı olduğu bankadan aracın taksitli bir şekilde ödenmesi için yine mesaj ile talepte bulunur. Size verilen koda firma içerisinde mesaj atar ve güvenlik kodu ile işlem yaparsınız.

Uygun Faizli Taşıt Kredisi Alabilme Nasıl Olur?

Bankaların ortağı olduğu markalar üzerinden yeni bir taşıt kredisi almak istemeniz halinde, sizlere ayrıcalıklar sunulmaktadır. Bu ayrıcalıklarda faiz oranlarında indirim, vade uzatımı, kasko ve sigorta indirimi ve alacağınız taşıtta indirim gibi unsurlar ile cazip hale getirilmektedir. Çünkü banka kendi firmasının arabasının satılmasını isterken, firmada kendi bankalarından kredi kullanılmasını isterler. Böylelikle hem arabadan, hem krediden, hem aracın bundan sonraki bakımları ile sigorta işlemlerinden para kazanılması hedeflenmektedir.

İkinci el taşıtı kredi ile almak istiyorsanız bunun için alım yapmadan önce mutlaka banka ile görüşülmesi gerekmektedir. Çünkü aracınızı aldıktan sonra kredi başvurunuz reddedilirse parasını ödeyemeyeceğiniz bir aracınız elinizde olabilir. Bankalar size kredi onayını verdikten sonra noter satışı ile birlikte bankanıza giderek ikinci el taşıt kredinizi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir