Tradeonline
tradeonline

Borsa İstanbul ve Yurt Dışı Borsa’sının hakim olan TradeOnline Mobil Uygulaması Vakıfbank’ın Müşterilerine sunduğu bir anlamda mobil borsa diyebileceğimiz bir telefon uygulamasıdır. Henüz Android ve IOS işletim sistemine uygun telefonlara yüklenen TradeOnline Mobil ile yatırım yapan kişilerin hisse senedi alıp satması, VIOP ve varan alım satımlarıyla birlikte yurt içi ve yurt dışı piyasalarda borsa endekslerini takip edebildiğiniz serbest piyasa verilerinin anlık olarak ücretsiz takip edilebilen Vakıfbank’ın Dijital Bankacılık uygulamasıdır.

Elbette Borsa verilerine anlık ulaşılabilen farklı bankaların farklı uygulamaları bulunuyor. Fakat Vakıfbank bu işlem için ayrı cep imza ile giriş yapabildiğiniz bankacılık uygulaması mevcut iken bunu sadece yatırımcıların hizmetine açmış durumda.  Size özel tahsis edilen kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabildiğiniz TradeOnline uygulamasına kullandığınız internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile giriş yaparak kendinize kullanıcı adı ve şifre tanımı yapmanız size ayrı bir eğlence sunuyor.

Yatırımcılarına kolay kullanım ve hızlı erişim menüleri sunan mobil uygulama sayesinde güvenli bir şekilde sizin seçmiş olduğunuz 10 Borsa İstanbul Hisse Senedi ile, Endeks ve VIOP verilerine ücretsiz olarak takip etme olanağı sahip olsanız da istatistikleri daha derin olarak izleyebilmeniz için lisans satın almanız ve bu işlemler için ayrıca komisyon ödemeniz gerekecektir.

TradeOnline Mobil ile Ücretsiz Ne Yapabilirim?

Telefonunuza indireceğiniz uygulama ve internet bankacılığı üzerinden kullanıcı adı ve şifre tahsisi yapmanızın ardından TradeOnline uygulaması sayfam bölümünde size özel farklı sayfalar oluştarabiliyorsunuz. Bu sayfa üzerinden belirlediğiniz senetlere ve menkul kıymetleri anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Burada on hisse senedine kadarı ücretsiz.

Komisyon karşılığı lisans satın alınması ile pay piyasası ve VIOP verilerini takip edebilseniz de yapacağınız işlem hacmine göre Vakıfbank  size özel bazı ücretsiz derinlik verilerini izleme olanağını tanıyor. Yani yüklü miktarda alım veya satım yaparsanız sonuçta banka size ayrıcalık gösteriyor. Çünkü bu işlem karşılığı banka da para kazanmış oluyor.

Bu uygulama ile piyasalar bölümüne giriş yapılması halinde almış olduğunuz lisans paketinin özelliğine göre endekse ve fiyat bilgilerine gecikmeli olarak ulaşabiliyorsunuz.

TradeOnline Uygulamasına giriş sonrası farklı haber merkezlerinden gelen haberleri ile hisse senedine sahip olan firmaların SPK’ya göndermiş oldukları bilgileri ve haberleri de inceleyebiliyorsunuz.

Zaman zaman yatırımcılar işleri nedeniyle mevcut piyasayı takip edemeyebilirler. Bu durumlarda istediği fiyata gelen hisse senedinin satışını takipte olmasalar dahi sağlayabilmelerine, senetlerde oluşacak fiyat farklarının anlık olarak haber verilmesi adına çok faydalı bir menü olan alamlar bölümünden faydalanabiliyorsunuz.

Teknik analizleri ve al sat işlemlerinizi de günlük, haftalık ya da aylık periyotlar halinde görebildiğiniz gibi geçmiş işlemlerinizin hesap özetlerine ulaşmanız da mümkün.

Yatırımcı iseniz, ya da Borsa İstanbul’a yeni giriş yapma niyetinde iseniz en azından borsayı öğrenene, para kazanma seviyesine gelene kadar ücretsiz olarak faydalanmak adına Vakıfbank TradeOnline Uygulaması sizin adınıza önemli bir dijital platform olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir