2017 golf gti
2017 golf gti

Özellikle genç nüfusun büyük beğenisini alan ve araca olan talebi artıran Golf yeni modelleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Bu anlamda piyasaya sürülen aracın donanımındaki ilkler şimdiden satış sayısına ne kadar etki edeceği merak konusu.

Farklı görünüyorsun Golf GTI. Saçlarına bir şeyler mi yaptın?

Yedinci jenerasyon Golf için makyaj zamanı ve GTI içinde durum aynı. Daha hızlı Golf, daha da kuvvetleniyor. Daha büyük egzozu ve 10 bg fazlası var. Ayrıca biraz daha agresif görünüyor. Kırmızı detaylar ve çift LED farlar dikkat çekiyor.

Daha da hızlı Performans Paketi olacak mı?

Olacak. Standart makyajlı GTI artık 227 bg üretiyor. Yani eski makyajsız Performans Paketli araç ile aynı güç. Yeni GTI için bu paketi alırsanız hüç 242 bg’ye çıkacak. Daha büyük frenleri ve sınırlı kaydırmalı diferansiyeli de olacak.

Başka ne teknolojiler var? Herhangi akıllı bir oyuncak var mı?

El hareketleriyle kontrolü, daha iyi dokunmatik ekran (artık 9.2 inçlik Odeonspec var). Böylece elinizi sallayarak telefon rehberi üzerinde dolaşabilir veya radyoyu değiştirebilirsiniz. Passat/TT gibi dijital göstergeler de fark yaratabilir. Yeni Golf kullanıcılarına eğlence sistemindeki değişiklik ile üstün özellikleri bir araya getirmiş. Dokunmatik ekran artık otomobillerin hepsinde mevcut. Fakat yüksek kaliteye sahip dokunmatik ekran boyutu 9,2 inç. Ses komutu ile çalışıyor olması büyük kolaylık. Discover Pro eğlence sistemi Volkswagen grubunda ilk olarak bu otomobille kullanılmış durumda. Diğer modellerde ise önümüzdeki yıllarda geçileceği gelen haberler arasında yerini aldı.

Başka bir şey var mı? Ne zaman satın alabilirim?

Makyajlı Golf ile birlikte kendi kendine giden Trafik Sıkışıklığı Asistanı, otomatik frenleme ve 60km/s’ye kadar şerit takip sistemi gelecek. Yenilenen Golf ürün yelpazesi, Nisan ayından itibaren ufak bir fiyat artışıyla satışa sunulacak. Golf GTI için ise 28 bin sterlin civarında fiyat bekleniyor.

Trafik Asistanınız Golf GTI ‘de

Her modeli ile yeni değişimlere uğrayan Golf GTI eski modellerine göre daha güvenli bir araç haline getirilmiş. C segmenti ile piyasaya sürülen aracın trafik asistanı bulunması sıkışık trafiklerde ayrıcalık olarak hizmetinize sunuluyor. Asistan ayrıca üstündeki sensörler sayesinde acil bir durumla karşılaşıldığında kendiliğinden durma özelliğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir