Garanti yatirim hesabi nasil acilir
garanti yatirim hesabi nasil acilir

Hisse senedi, Yatırım fonu, Özel sektör tahvilleri, Borsa yatırım fonu, Viop, Bono, Euro Bond, Trade Online, Türev Ürünler kapsamında Varant piyasası gibi birçok yatırım ürününü kullanabilmek için açılması gereken bir hesap olan yatırım hesabı, bankaların iştirakleri olan yatırım şirketlerinde açılabilirken diğer yatırım şirketlerinde de açılabilmektedir.

Yatırım hesabına bir nevi hisse senedi de denilebilmektedir.  Diğer yatırım ürünleri olan Varant, Euro Bond, yatırım fonu, tahviller ve birçok türev ürünlerin alış satışını yatırım hesabı bünyesinde gerçekleştirmek mümkündür. Ancak bunun yanında yatırım hesabının açılması sonrası tüketici tarafından ödenen ücretler de mevcuttur. Bu yüzden en çok kullanılan bankalardan olan ve müşterilerin en çok merak ettiği sorulardan olan Garanti Bankası yatırım hesabı nasıl açılır sorusuna birçok şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Hesabın Açılma İşlemleri

Garanti Bankası yatırım hesabı açtırmak için gerekli belgelerin tamamlanması ve şubeye başvuru yapılması gereklidir. Şahıslardan istenilebilecek belgeler şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Risk bildirimi formu
  • Alım/satım çerçeve sözleşmesi
  • Yapılacak işlem ile ilgili sözleşme formu

Bankanın müşterilerinin hizmete sunduğu yatırım ürünü  ise, mevduat ürünleri, altın, pay senedi, Birikim, repo, yatırım fonu hizmetleri, borçlanma araçları, borsa işlem platformu, viop, varant, eurobond ve yatırım fonudur. Ayrıca yatırım fonları da kendi altına 10 ayrı alternatife ayrılmaktadır. Yatırım fonu tam olarak, banka içerisinde hesap alarak ya da birikimlerin devamlı işlem görecek şekilde bankaya aktarılması halinde birikimlerin değerlendirilmesidir.

Garanti Bankası yatırım hesabı adı altında yapılabilecek işlem çeşitlerinden biri de yatırım fonu hizmetleridir. Bu ürün kişiler için düzenlenmiş olan ayrıcalık sahibi hesaplara yatırım yapma şeklinde açıklanabilir. Yani Garanti Bankası, müşteriler için belirli gelişmeleri takip ederek, istekleri doğrultusunda işlem yapar. Tüm bu durumlar ile Garanti Bankası yatırım hesabı nasıl açılır sorusuna cevap verilmiş olunmaktadır.

Devredebilme İmkânı Var Mıdır?

Yatırım hesabında portföy varken komisyon oranlarından ya da farklı sebep ile aracı kurum değişiklik taleplerinde aracı kuruma hitaben yazılacak talimat ile portföy ile beraber aktarım talep edilmesi ile farklı kuruma aktarım gerçekleşir. Verilecek talimata istinaden gerekli kontroller yapıldıktan sonra operasyonel işlem ile potyföy aktarımı gerçekleştirilir.

Komisyon Durumlarını Öğrenebilme

Yatırım hesaplarının komisyonları hakkında en yakın şubeler ile iletişime geçilebilmektedir. Küçük meblağlar üzerinden yapılan alış ve satışlardan sıklıkla komisyon ücretleri alınmaz iken bazı ürünlerden açılabilecek hesap türlerine göre ücret kesintileri meydana gelebilir. Tüm bu durumlar için şubelerden ve internet bankacılığından bilgiler alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir