Deniz cek gonder
deniz cek gonder

Ticaretle uğraşan esnafın en çok kullandığı ödeme şekillerinden birisi olan Çek, özellikleri bakımından bir çok kişiyi anlık ödemelerden dolayı rahatlatırken, aynı zamanda bir çoğunu da mağdur eden bir bankacılık ürünü. Ticari faaliyet gösteren kişilerin her zaman şikayetçi olmalarına rağmen kullanmaktan da vazgeçemedikleri Çek uzun zaman alacak ödeme tarihleri ile esnafı mağdur eden unsur olarak dikkat çekerken Denizbank bu anlamda tüketicilerini düşünen tavrı ile yeni bir  elektronik uygulamayı Deniz Çek Gönder uygulamasını müşterilerine sundu.

Çek vadesini beklemek tarih oluyor başlığı ile çek kullanan müşterilerine kampanya yapan Denizbank ileri teknoloji ürünlerine indirilebilecek yeni uygulaması ile çek vadesini beklemeden ödeme alınma imkanı veren güncel uygulamalardan biri olarak ekonomi dünyamızla yeni tanıştı. Denizbank’ın kuruluş olan DenizFactoring çek kullanan esnafın hangi bankanın olmasına bakılmaksızın elinde bulunan çekini nakite çevirme imkânını vermesi ticari firmaların iştahını artıran hususlar içerisinde.

Uygulamayı Nasıl Kullanacaksınız?

Deniz Çek Gönder için öncelikle akıllı telefonlarınıza bu uygulamayı indirmeniz gerekiyor. İndir linkine tıklayarak indirme sayfasına gidebilir ve kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Burada da uygulama hakkında bilgi edinebileceğiniz mecralar bulunuyor. Fakat burada belirtmek isterim ki uygulamayı şu an İOS 8.0 ve daha üzeri işlemciye sahip İPhone ve İPod touch ile Google Android işlemcilerden kullanabiliyorsunuz. Zaten en yaygın olanlar da bu ikisi.

Başvuruda bulunmak isteyenler

Bu hizmetten yararlanmak isteyen tüccar ve ticari firmalar çekte bulunan kare kodunu okutmaları ve bu kodun fotoğrafını uygulamada belirtilen yere yüklemeleri ile belirtilen formu tanzim etmeleri gerekiyor. Bu noktadan sonra banka size gerekli bilgiyi kısa sürede bildiriyor. DenizFactoring A.Ş hizmete sunduğu bu uygulama ile çekte belirtilen tutardaki ödemeyi nakit olarak Denizbank şubesinden alabiliyorsunuz. Burada belirtilen ödeme miktarı çekte belirtilen miktardan düşük olabilir. Fakat bu miktar size SMS yoluyla bildiriliyor. Ayrıca bu başvuru için limit belirlenmiş durumda ve 100 bin liranın altında kesilen çekler için başvurabiliyorsunuz.

Çek’te Erken Ödeme Alma Avantajlı mı?

Uzun vadelerde kesilen çekler ile zaman kaybına bağlı olarak faiz türü ödeme yükümlülüğünün artmasındansa borcunu zamanında ödeyebilmek adına bir takım alabileceğiniz miktarlardan vazgeçebilmek sizin için avantajlı bir durum oluşturabilir. Böyle bir avantajı yakalayabilmek için önemli bir uygulama olan Deniz Çek Gönder çek kullanan her tüccarın cebinde bulunması gereken önemli bir arayüz oluştaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir