1 2
1 2

Çift sarılı hesap, Finansbank’ın sunduğu ve vadesiz hesap avantajları ile vadeli hesap kazancının birleştirildiği, kazancın da günlük olarak hesaba yansıtıldığı bir hesap türüdür. Kısaca tek bir hesap aracılığıyla hem günlük işlemler kolayca yapılırken hem de faiz getirisi takip edilebilmektedir.

QNB Finansbank Çift Sarılı Hesap ile günlük kazanılan faiz oranı vadesiz hesaptaki anaparaya ilave edildiği için kazanç artarken; para çekme/yatırma, fatura ödeme ile EFT ve havale gibi para gönderme işlemleri vade bekleme derdi olmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Üstelik hesap açmak için herhangi bir limit bulunmamakta olup, hesap ilk açıldığında tanışma amacıyla yüksek faiz oranları sunulmaktadır.

Çift Sarılı Hesap ve Avantajları

Çift sarılı hesap sayesinde vade bozdurmaya ihtiyaç duyulmadan acil nakit ihtiyaçları karşılanabildiği gibi fatura ödemeleri ve EFT/Havale işlemleri hemen yapılabilir. Ayrıca ilk kez çift sarılı hesap kullanacak olan müşterilerine %17’e kadar tanışma faiz oranı sunan Finansbank, avantajlı faiz oranları sunmanın dışında günlük kazancın hesapta hemen görülebilmesi avantajını da sunmaktadır.

Çift sarılı hesap nedir?

Çift Sarılı Hesap Faiz Oranları

Çift sarılı hesap faiz oranları incelendiğinde tanışma faiz oranının %17 olarak ilk hesap açılış günü dikkate alınarak 45 gün için uygulandığı görülmektedir.  Bu faiz oranı 250.000 TL’ye kadar geçerli olup, tutar arttıkça faiz oranı değişkenlik göstermektedir. Ayrıca vade süresi arttıkça ek faiz oranları uygulanmakta ve standart faiz oranının üzerine eklenmektedir.

  • 46-91 gün için ek faiz oranı + %3.70,
  • 91-120 gün için ek faiz oranı + %2.20,
  • 121-150 gün için ek faiz oranı + %1.50 olarak uygulanmaktadır.

Çift sarılı hesap faiz oranları 150 gün dolduktan sonra standart faiz oranlı geçerli olacak şekilde belirlenmektedir ki çift sarılı hesap standart faiz oranları da aşağıdaki gibidir.

TL                  USD               EURO

0- 49.999                      %10              %0.60            %0.45

50.000-99.999            %10.55           %0.55             %0.45

100.000-499.999        %10.80           %0.65             %0.45

500.000-7.499.999     %10.30           %0.65              %0.45

7.500.000  ve üzeri     %10.30           %0.55             %0.45

Çift sarılı hesap nedir?

Çift Sarılı Hesap ve Özellikleri

Çift sarılı hesap kullanılarak vadesiz hesapta yapılabilecek otomatik ödeme talimatı, EFT ve havale işlemleri, fatura ödemeleri ve ek hesap limiti gibi işlemler yapılabilmektedir. Banka tarafından herhangi bir alt limit belirlenmiş olup, hesap sahibi tarafından da bu limitten az olmayacak şekilde bir alt limit belirlenebilmektedir.

QNB Finansbank Çift Sarılı Hesap kullanılarak yapılan işlemler sonucunda belirlenmiş olan alt limitin üzerinde kalan bakiye vadeli hesaba aktarılıp günlük faiz işletileceği için her gün 22:30 ve 05:00 saatleri arasında işleme kapatılmaktadır. Ama belirlenen alt limit altında kalan vadesiz bakiye ise, günün her saatinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Banka tarafından belirlenen alt limit bireysel müşteriler için en az 3000 TL/EUR/USD’dir. Bireysel müşteri tarafından alt limit değişikliği internet bankacılığı üzerinden ya da çağrı merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. Çift sarılı hesap açıldıktan sonra hesap cüzdanı herhangi bir Finansbank şubesinden alınabilmektedir.

Çift Sarılı Hesap Nasıl Açılabilir?

Çift sarılı hesap QNB Finansbank şubelerinden açılabilmektedir. Bunun için en yakın QNB Finansbank şubesine giderek hesap açılması için başvuruda bulunulması yeterli olmaktadır. Ayrıca QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri 0 850 222 0 900 aranılarak hesap açılabileceği gibi, internet bankacılığı ve mobil bankacılıkta bulunan başvuru formu doldurularak da çift sarılı hesap açılabilmektedir. İnternet ve mobil bankacılık şifresini unutan müşteriler, ‘’Şifre Unuttum’’ menüsünü kullanarak şifre alabileceği gibi, QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri aranılarak da öğrenilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir