Karekodlu çek raporu
karekodlu çek raporu

Ticari faaliyetlerde bulunanların son dönemde gündemindeki husus Findeks tarafından sunulan çek raporu oluyor. Karekodlu çek raporu yaşanan pek çok farklı sıkıntıyı ortadan kaldırabiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Findeks mobil uygulama üzerinden karekodun okutulması sayesinde ihtiyaç duyulabilen verilerin büyük bölümünün elde edilebildiğini belirtebiliriz. 

En önemli hususlardan biri de çek raporu sorgulama işlemi ile keşidecinin gelecekteki 9 ay boyunca çeklerin vadesinde ödeme olasılıklarının görüntülenebiliyor olmasıdır. Haliyle çek ile ödeme kabul eden firma ya da şahıslar bu uygulama sayesinde hatalı adımlar atma riskini minimum seviyeye indirgemiş oluyor. Çek kabul etmeden önce çek ile ödeme yapmak isteyen kişinin ödeme performansının tahmin edilebiliyor olması, elbette asla göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir husustur. 

Peki, karekodlu çek raporu ile hangi bilgiler öğrenilebilir? Bu sorunun yanıtını kısa bir liste ile aktarabiliriz: 

  • Karekodlu çek skoru 
  • Çek ve keşidecinin bilgileri keşidecinin çek endeksine dair bilgiler 
  • Çek sahibi olunan bankalar ve bankaların sayısı 
  • Çekin ibraz tarihi 
  • Açık çek sayısı 
  • Aylık olarak keşide edilen çek adedi 
  • Ortalama olarak çek tutarı
  • İbrazında ödenen ya da ödenmeyen çekler

Görüldüğü gibi bu bilgiler çek ile ödeme kabul edenler için son derece önemlidir. Findeks tarafından sunulan karekodlu çek sistemi sayesinde yukarıda sıraladığımız bilgilere ulaşmak için bankalar arasında mekik dokumaya, saatlerce sıra bekleyerek gereksiz bir zaman kaybı yaşamaya da son verilebiliyor. Sonuç olarak bu rapor ile tanışanların özellikle ticari faaliyetlerde hayatının bir hayli kolaylaştığını söylemek mümkündür. 

Karekodlu Çek Raporu Nasıl Alınır? 

Karekodlu çek raporu
Karekodlu çek raporu

Elbette sıklıkla merak edilen unsurlardan biri de bu raporun nasıl alınabileceği oluyor. Findeks mobil uygulaması üzerinden çek raporunun alınabileceğini belirtebiliriz. Bu durumda kişinin karşısına bazı paket seçenekleri çıkıyor. Bu paketlerin incelenmesi ve kişiye uygun olanın seçilmesi sonrasında karekodlu çek uygulamasından rahatlıkla faydalanılabilir. Eğer bu konuda çok daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz hemen Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Çünkü sitede merak edilen her türlü sorunun yanıtları detaylı bir şekilde ziyaretçilere aktarılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir