Borsa nasil takip edilir
borsa nasil takip edilir

Açtığınız yatırım hesabı ile birlikte hisse senedi alımı ve satımı yapmak elbette bir menüye tıklamak kadar kolay olsa da; yüzlerce sayıya ulaşan hisse senetlerinin takibini yapmakta zorluk çekilebilir. Genel olarak yatırım yapan kişi sadece yatırım yaptığı hisse senedinin güncel rakamlarını takip etmezler ve mümkün olabildiği kadar gelişmeleri takip etmek isterler.

Borsadaki Şirketler Nasıl Takip Edilir?

Yatırım hesabı açmadan önce hesabınıza bağlı kurumun işleyişini, sizlere ne gibi faydalar sağlayacağı hakkında bilgi edilmesi gerekir. Her yatırımcı kuruluşun uygulamaları ve işleyişi farklıdır. Ancak hepsinde internet üzerinde, cep telefonlarına yüklenen uygulamalar ile müşterilerine hızlı hizmet vermektedirler. Çünkü bu aracılar senet alım ve satımlarında komisyon almaktadır ve ne kadar çok işlem gerçekleşirse o kadar çok pay almış olacaklardır.

Aldığınız hissenin şirketine ait, borsaya açıldığı günden bu yana yaptığı işlemler, açıklamaları, kâr dağıtımları ve bölünmeleri gibi ayrıntılarını grafikler eşliğinde takip edebilmeniz mümkün. İncelediğiniz bu veriler ile alıp almama gibi karar verebilirsiniz.

Şirketler işleyişleri ile yaptıkları hususları Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirmekle yükümlüdürler. Bu yüzden buraya yapılan bildirimler anlık olarak yayınlanmaktadır.

Hisse alım ve satımları, zamanın iyi değerlendirilmesiyle ve iyi analizlerle size olumlu yansır. Bilginiz yoksa ve borsa işlemleri yapmak istiyorsanız ciddi kayıplar yaşamamak adına mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

Online Borsa Takibi Nasıl Yapılır?

Açmış olduğunuz hesabınıza ait mevcut hesap numarası, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabileceğiniz uygulamalar üzerinde bulunan yatırım hesabınız sekmesinde bulunan bölümden işlem yapabilirsiniz. Burada alım veya satış yapacağınız hisse miktarını, satışın gerçekleşmesini istediği parasal değeri girerek talimat vermeniz mümkün. Ya da vereceğiniz talimatla istediğiniz rakama inmesiyle senet alabilirsiniz.

Ayrıca uygulamaların alarm sekmesi bulunmaktadır ve hissede istenilen fiyata gelindiğinde size bildirmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir