Akbank yeni evim konut kredisi 300x154
akbank yeni evim konut kredisi 300x154

İnsanoğlu olarak bizlerin ihtiyaçları istekleri hiç tükenmez ve daha fazlasını ister dururuz. Mevcut ikamet ettiğimiz evimiz zaman hoşumuza gitmeyebilir, küçük gelmeye başlayabilir, komşu rahatsızlığı ve çevre etkenler ile iş yerimizin değişmesi gibi nedenlerden dolayı evimizi satarak yeni ev alımı yapmak isteyebiliriz. Peki evimizi satmadan yenisini alabilir miyiz?

Yeni ev almak isteyen kişilerin en büyük sorunları ise mevcut evlerini satmaları ve satım sonucu elde edecekleri para ile gerekirse üstüne kredi çekerek alabileceğimiz olmasıdır. Yani genel olarak düşünüldüğünde konutumuzu satamadan yenisini alma gibi bir maddi varlığa sahip olmayabiliriz. Bu sebeple evimizi satmada gecikebilir hatta bu arada çok daha uygun olan bir evin alımı fırsatını da kaçırmış olabiliriz. İşte bu durumda olan kişilere Akbank Yeni Evim Konut Kredisi imkânı ile mevcut eviniz satılmadan yenisini alma fırsatları sunmaktadır.

Akbank Yeni Evim Konut Kredisi

Akbank mevcut evini değiştirmek isteyen, yenisini almak isteyen kişiler için evlerini satmadan konut alımı imkânı sunarken sizlere birçok fırsatların da yolunu açmış oluyor. Yeni ev satın alımı sonrası bir yıllık süre içerisinde evinizi satacağınızı taahhüt ederek yeni evinizin yüzde 100’üne kredi alabiliyorsunuz. Eski evinizin satımı ile evin borcunu ödeyerek ara ödeme yapma imkânıyla birlikte konut kredinizi erken ödeme sonucu ödeyeceğiniz yüzde 2’lik erken kapama ücreti masrafından da kurtulmuş olursunuz.

Büyük Kırmızı Ev, Yeni Evim Konut Kredisi kullanımı sabit faizli olarak, eşit taksitlerde ödenmektedir. Ara ödeme sonucu anapara ödemeniz kalırsa bu miktar ile taksitlerinizde önemli düşüş yaşanır ve faiz yükünden de arınırsınız. 120 ay vadelerde kullanacağınız bu kredinin en önemlisi alacağınız evin tamamına kredi kullanırken ödeme sonrası komisyon ödemek zorunda kalmamanızdır.

Yeni Evim Konut Kredisi Şartları Neler?

Bu kredinin kullanımında banka kişinin kredi notu, düzenli geliri gibi etkenlere bakarken, yine kişinin banka alışverişleri sonucu oluşturduğu itibar üzerinden kefil ya da kefiller talep ederken, yeni alacağınız eve ipotek konulmasını sağlayacaktır. Yine bunlarla birlikte uzman incelemesi (ekspertiz) masrafı, kredi tahsis ücreti, ipotek fek ücreti gibi masrafların tarafınızdan karşılanması talebinde bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir