Ankarada kredi veren finans kuruluslari
ankarada kredi veren finans kuruluslari

İhtiyaçlar doğrultusunda insanların belirli büyük miktar paralara o zamanda ihtiyaçları olabilmektedir. İhtiyaçları borç ödemek, araç ya da ev satın almak gibi nedenlerle büyük paralara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle insanlar daha çok bankalardan gidip kredi çekerek istedikleri meblağlara sahip olabilmektedirler. Ancak bazı durumlar var ki bankalar insanlara kredi vermemektedir. Böyle bir durumda insan zor bir duruma düşmektedir. Daha önceden bir kaç tane kredi almış olmanız, başka bankalardan kredi almanız ya da borcunuzun olması kredi notunuzu düşürmektedir.

Notunuzun düşük olması neden ile bankalar kredi vermeyince Ankara’da kredi veren finans kuruluşları gibi her ilde bulunan kredi notu düşük kişilere senet imzalatma kaydı ile kredi vermektedir. Bu işi yürüten bazı kişiler işi yasallaştırarak şirket kurup o sayede para verip yine senet kesmektedir. Kendi faizini koyan şirket sahibi de kazancını buradan kazanırken bu yöntem denildiği gibi bankadan kredi alamayanlar kullanmaktadır.

Senetle kredi de dikkat edilecek noktalar

Kamu kuruluşları ve bankalar senet ile para vermemektedir. Bu işi yürütenler elinde bir miktar para olması ile sicili bozuk kişiler daha çok faiz koyarak insanların kötü durumlarından birde onlar yararlanmaktadırlar. Bu işe girecek kişilerin dikkat etmesi gereken konu ise boş senede imza atmamak en önemli kuraldır çünkü insanlar istedikleri bilgileri doldurabilirler. Buna dikkat edilirken asıl bu işi paraya çeviren faktoring şirketleri çek, senet gibi belgeleri paraya dönüştürmektedir.

Ankara’da bulunan faktoring markaları nelerdir ?

Acil paraya ihtiyacı olan kişiler Ankara’da kredi veren finanas kuruluşlarını araştırdığında banka ve kurumlar dışında senet ile çek ile para veren kişiler mal ve hizmetlerinin karşılığını paraya faktoring şirketleri ile beraber sağlamaktadır. Bu anlamda Ankara’da ikamet eden kişilerin bu hizmetlerden yararlanabileceği faktoring şirketlerinden bazıları ;

  • Ankara’da hizmet veren büyük faktoring şirketi Yaşar Faktoring için gerekli faiz oranları ve işlemler için neler yapılmalı 444 77 77 numaraya ulaşarak müşteri hizmetleri dahilinde bilgi alınabilinecektir.
  • Bir diğer şirket ise Ankara’nın Ostim bölgesinde yer alan Tuna Faktoring olmaktadır. Sanayi ile ilgili bir çok işin yürüdüğü bu alanda para karşılığı alınan çeklerin bozulması işlemine daha çok bakmaktadır.
  • Gelişmiş merkezi bir yer olan İvedik’te de Erişim Faktoring tüm hizmetleri verirken, 444 37 76 numaradan aranıp ulaşılabilinmektedir.

Bir diğer yöntem ise bazı alış veriş yerleri senet ve çek karşılığı iş yapmaktadır ve bu yerlerden alınan aletlerin satımı ile de nakit elde edilerek bankalara ihtiyaç duyulmamaktadır.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir