Kredi ve Finans Portalı

Ziraat Bankası İban Numarası Nasıl Öğrenirim?

Üç farklı şekilde öğrenebileceğiniz Ziraat Bankası İban numaranızı bankamatiklerden, banka şubesinden yada Ziraat Bankasının ilgili internet adresine giderek şubenizi seçtikten sonra, müşteri numaranız ve ek numaranızı girerek hesaplayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İBAN Öğrenme

Uzun rakamlardan oluşması ve kişiler arasında endişe yaratması nedeniyle özellikle para transferlerinde korkutan İban numarasının alınması, kullanılması ve teyit edilmesi gereken önemli bir aşamadır.

Banka hangi şubede hesabınız bulunuyorsa bu hesaplarınızın yerine kullanılan ve para transferlerinin hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacı ile belli bir standart da göre oluşturulmuş olan uluslararası bir banka hesap numarasıdır iban numarası, hangi bankada hesabınız var ise tarafınıza otomatik olarak banka tarafından atanır. 26 haneli bir numaradır ve iban numarasının son haneleri de size ait olan müşteri numarasıdır. Bu iban numarası ile EFT işlemlerinizi yani para transferlerinizi anında gerçekleştirme imkânına sahipsiniz. Hangi banka aracılığı ile işlem yapıyor iseniz o bankadan tarafınıza verilen iban numarasını en kısa zamanda öğrenmenizde fayda vardır.

En Kolay Öğrenme Şekli Şubeye Gitme

Eğer Ziraat Bankası ile çalışıyor iseniz ve iban numaranızı bilmiyor iseniz, iban numaranızı bir kaç farklı şekilde hızlı bir şekilde öğrenmeniz mümkündür. En kolay yöntem Ziraat Bankası’na ait bir şubeye kimlik kartınız ile giderek banka görevlisinden öğrenmektir. Başka bir yol bankamatik kartınızı bankamatiğe taktığınız da hesap bilgilerimden öğrenebilirsiniz. Eğer interaktif hesap kullanıcısı iseniz interaktif hesaba girerek hesaplarımdan kısmından iban numarayı tıklarsanız iban numarası ekrana gelir. Bir başka yöntem daha Ziraat Bankası resmi web sayfasına girin.

İban Hesaplama

Buradan iban hesaplama linkine tıklayarak giriş yapın. Karşınıza gelen ekranda size şube seçin der. Hangi şubede hesabınız var ise o şubeyi seçin, daha sonra Ziraat Bankası’na ait olan müşteri numaranızı girin ve hesapla butonuna basın. Ekranda karşınıza iban numaranız gelecektir. Yukarıda iban numarasını öğrenebileceğiniz tüm yollardan bahsettik. Para transferlerinizi en kısa zamanda gerçekleştirmek için Ziraat Bankası’nda olan hesabınıza ait iban numarasını bu yollardan birini seçerek öğrenin. Daha sonra bu iban numarası ile tüm para transferi işlemlerinizi anında gerçekleştirin.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Ziraat Bankası Ticari Plaka Kredisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.