Kredi ve Finans Portalı

Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma ve Çekme Limiti

ATM’ler para çekmek için tercih edilen yolların başında gelir. Para gönderme, para alma, maaş çekme, nakit avans çekme gibi işlemlerimizi kolaylıkla halledebiliriz. Ancak her bankanın kendine ait bir para çekim limiti vardır ve bu limiti aşamazsınız. Bankaya gittiğinizde bankanın belirlediği miktarda parayı günlük olarak çekebilirsiniz. Daha fazla paraya ihtiyacınız varsa eğer o zaman yarını beklemek zorunda kalırsınız. Ancak yine de yapabileceğiniz birkaç durum elbette vardır. Türkiye’de kullanılan bir banka olan Yapıkredi’de de durum aynıdır. Çekmek istediğiniz para belli bir meblağ ile sınırlandırılmıştır.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Bu yüzden bu bankayı kullananlar bu meblağının dışına çıkamazlar. Yapıkredi bankası müşterileri için üç farklı para çekme limiti belirlemiştir. Bu limitler sizin banka ile olan müşteri ilişkinize göre değişmektedir. Örneğin eğer bireysel bankacılık müşterisiyseniz günlük olarak çekebileceğiniz para miktarı en fazla 1.000 TL (bin lira) olmaktadır. Eğer kişisel bankacılık müşterisiyseniz bu meblağ 3.500 TL ( üç bin beş yüz lira ) olmaktadır. Özel bankacılık müşterisiyseniz o zaman 5.000 TL ( beş bin lira ) parayı günlük olarak bankadan çekebilirsiniz. Daha fazla para çekmek için ise ertesi günü beklemek zorunda kalırsınız.

Ardıç Paketi Üyeleri Daha Şanslı

Ama eğer ardıç paketi üyesi olursanız çekeceğiniz para miktarı iki katına çıkmaktadır. Eğer bu limitler size yeterli gelmiyorsa yapacağınız şey havale yoluyla kira gibi ödemelerinizi yapmanız, başka bir banka kartı kullanıyorsanız belli bir miktarı oraya aktarıp çekmeniz olacaktır. Bu sayede hem limitin dışına çıkmamış olursunuz hem de işinizi halletmiş olursunuz. Para çekim limiti diğer bankalarda da mevcuttur. Bu limit yüzünden bazı kişiler işlerini ertelemek zorunda kalabilirler. Ayrıca para limitini aştığınızda paranızdan belirli bir miktar da kesilir. Bu yüzden bunları bilmeniz önemlidir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Garanti Bankası Esnek E-Vadeli Hesap

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi bankası ATM’leri yırtık, yıpranmış ve ıslak paraları kabul etmemekte ve yatıracağınız miktarlarda 10,20,50,100,200 TL banknotlar halinde olması gerekmektedir. Bir defada yatırabilecek tutar ise 40 adet kağıt paradan ibarettir ve demir bozukluk yatırmanız mümkün değildir. Kartsız para yatırma imkanları veren Yapı Kredi ATM’lerine bir gün içerisinde yatırabilecek toplam tutar 20000 TL ile sınırlandırılmış.

Etiketler:

Yorumlar
 1. gulmira dedi ki:

  Kendi hesabina nekadar para yatirabilirim

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Maximum 20.000TL Yatırabilirsiniz.

 2. Tevfik AKIN dedi ki:

  Günlük bireysel müşteri ye atmedem para yatırma limit nekadar

  1. Muammer Ay dedi ki:

   20.000 TL

 3. ahmet bayar dedi ki:

  gece 10da yatırıp ertesi gün gündüz12 de 20 20 yatırabiliyormuyuz yoksa tamamen 24 saatmi geçmesi gerekiyor

  1. Muammer Ay dedi ki:

   24 saat geçmesine gerek yok . Gün bazında limitler var. Gece 10 da yatırdıysanız saat 12 den sonra tekrar yatırabilirsiniz.