Kredi ve Finans Portalı

Sera Kredisi Verenler

Çiftçilikle uğraşan, özellikle Akdeniz’e kıyı kesimlerinde faaliyet gösteren örtü altı tarım yetiştiriciliği yapan kişiler de istekleri dahilinde sera kredileri kullanarak kendilerini geliştirebilmektedirler.

Sera için kredi

Sera kredileri hali hazırda seracılık yapan ve işi geliştirmek isteyen kişilere ya da sera kurarak yatırım yapmak isteyen kişilere verilen kredi türüdür. Sera kredilerinde ilk yatırım maliyetlerinin yüzde sekiz yüz ikilik kısmına kadar olan bölüm için kredi kullanılabilir ve geri ödemeleri daha kolay ve daha uzun taksit aralıkları ile yapılabilmektedir.

Sera için kredi başvurusunda bulunabilmek için öncelikle çiftçilik belgenizin olması gerekmektedir. Yeni yapmak istediğiniz bir sera için bu krediyi kullanmak istiyorsanız fatura bilgileri ile başvurmanız gerekmektedir. Sera kredileri için KOSGEB, BEBKA ve Ziraat Bankası gibi devlet bankalarına başvurmanız gerekmektedir. Hepsi içinde yürütülen süreçler farklı işlemektedir. KOSGEB’ten kredi almak isterseniz KOSGEB katılım sertifikanızın bulunması gerekmektedir.

KOSGEB’ten alacağınız kredinin bir miktarını hibe olarak alabilirsiniz de bu sizin projenizin KOSGEB şartlarına uymasına göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası aracılığıyla bu krediye başvurabilmek için bir dekar büyüklüğünde bir sera yapmanız yada sahip olmanız gerekmektedir. Farklı kurumların sera kredisi için izledikleri yollar farklı olup bunlardan hangisinin size daha uygun olduğuna karar verdikten sonra gerekli işlemlere başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank tarafından ise geliştirilmiş yatırım kredisi temini sağlanmaktadır. Yeni sera kurmakla birlikte mevcut seralarınızı büyütme ve tadilat kredisi de alabileceğiniz krediye başvuru için çiftçilik belgesi, örtü altı kayıt sistem belgesi, satın alınacak seraya ait ekspertiz raporu, tadilat yapılmış ise yapıldığına dair fatura ile banka şubelerinden birine başvurmalısınız. Kredi vadeleri aylık, üç ayda bir, altı ayda bir ve yılda bir olmak üzere ödemeler yapabilirsiniz.

Şekerbank kendi bünyesinde mevcut serasını genişletmek isteyenlere ve tarım üretimi metotlarını modernleştirmek isteyenlere 60 aya kadar vadelerde, yapacağınız yatırımın yüzde yetmişbeşine kadar  ve yılda bir ödeme imkanlarıyla kredi vermektedir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Ev Alacaklara Öneriler

Yapı ve Kredi Bankası seracılık yapmak isteyen kişilerin istekleri doğrultusunda, plastik örtü, ilaç, fide ve gübre ihtiyaçları için 12 ay vade ile sera kredisi imkanı vermektedir.

Kredi imkanı veren diğer bankalar ise TEB, Vakıfbank, İş Bankası olarak göze çarpmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.