Kredi ve Finans Portalı

Papara Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Papara, günün her saati işlem yapmaya imkan tanıyan online bir ödeme sistemidir. Papara’da her bankaya transfer yapmak mümkündür ve komisyon oranı oldukça düşüktür. Papara’ya üye olan kişiler herhangi birinden papara üzerinden ödeme alabilir ve bu ödemeyi sadece 10 dakika içerisinde eklediği herhangi bir banka hesabına aktarabilir.

Dünyaca ünlü bir ödeme sistemi olan Paypal’ın engellenmesinden sonra ortaya çıkan Papara, bu sistemin boşluğunu büyük ölçüde doldurmuştur.

Papara Avantajları

Papara ile bankaların kapalı olduğu saatlerde bile işlem yapmak mümkündür. EFT komisyonlarının yüksek olduğunu düşünürsek, Papara ile bankalar arası işlem yapmak çok avantajlıdır.

Para çekerken talep edilen komisyon 1 TL’dir. Bu rakam 50 TL’lik işlemlerde de 500 TL’lik işlemlerde de aynıdır. Papara’nın bir diğer avantajı ise, para çekme ve yatırma işlemlerini 10 dakika içerisinde gerçekleştirmesidir. Hesabınıza gelen parayı tanımladığınız banka hesabına 10 dakika içerisinde çekebilirsiniz.

Papara yönetimi 3. kişilerle bilgi paylaşımı yapmadığı için herhangi bir kimlik bilgisi paylaşmadan ticaret ve alışveriş yapabilirsiniz.

Papara’nın sunmuş olduğu Papara Card hizmeti ile ATM’lerden para çekebilirsiniz. Cep telefonu ile bile para çekmenin mümkün olduğu bu sistemde kartın ücreti sadece 10 TL’dir.

Papara Sistemine Üye Olma

Papara.com adresine girdiğinizde sağ üst kısımda “Hesap Aç” butonu yer almaktadır. Facebook adresiniz ile bile kayıt olabileceğiniz bu platformda sosyal medya hesabı kullanmıyorsanız isim, soy isim, e-posta ve şifre belirleyerek sisteme kaydınızı yapabilirsiniz.

Cep telefonu onayı yaparak hesap güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra tekrar giriş yapmak için cep telefonunuza gelen SMS’i girmek zorundasınız. Para gönderirken de aynı işlemler yapıldığı için hesap ele geçirilse bile güvenliğiniz sağlanmaktadır.

Papara ile Para Yatırma ve Çekme İşlemleri

Sisteme kaydınızı başarıyla yaptıktan sonra ana ekranda Papara Numaranız yer almaktadır. Ödeme almak istediğiniz kişide Papara sistemini kullanıyorsa, bu numaraya para göndermesi yeterlidir. Para gönderme işlemi bittiğinde bakiyeniz güncellenecektir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Hayat Sigortası

Bakiyenizi banka hesabınıza aktarmak için ise üst kısımda yer alan “Para Çek” butonuna basmalısınız. Papara Card ve Banka hesabı seçeneklerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bakiyenizi banka hesabınıza çekmek için bir hesap tanımlamalısınız. Tanımlamak için IBAN adresi yeterlidir. Tanımlanan hesap kaydedilecektir ve otomatik olarak karşınıza gelecektir. Çekmek istediğiniz bakiyeyi yazarak paranızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Papara Para Çekme ve Para Yatırma Limitleri

Sistemde 3 farklı hesap tipi bulunmaktadır. Onaysız hesap, onaylı hesap ve sözleşmeli hesap adı verilen bu hesap tiplerinin para çekme ve yatırma limitleri farklıdır.

Onaysız hesaplarda günlük yapılacak olan işlem limiti 750 TL’dir.

Onaylı hesaplarda günlük yapılacak olan işlem limiti 50.000 TL’dir. Bu hesaba sahip olan kişiler Papara Card’a başvurabilir.

Sözleşmeli hesaplarda günlük işlem limiti 250.000 TL’dir. Bu tip hesaba sahip olanlar Papara Card’ı limitsiz olarak kullanabileceği gibi ATM’den nakit para çekebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.