Kredi ve Finans Portalı

Kredi Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Kredi kapatma kredisi veren bankalar, bir ya da daha fazla kredisi bulunan bireylerin mevcut kredilerinin kapatılarak tek bir kredi kullanılmasına olanak sunuyor. Özellikle anlık ihtiyaçlarla beraber çekilen kredi sayısının artması, bireyleri kredi kapatma kredisi kullanmaya itmekte. Bunun yanı sıra değişen faiz oranları da kredi kapatma kredisi başvurusu adına önemli bir sebep olarak karşımıza çıkmakta.

Kredi kapama kredisi kullanmadan önce bazı noktalara dikkat etmeli ve işlemlerinizi bu minvalde gerçekleştirmelisiniz. Aksi taktirde avantaj elde etmek adına başvuracağınız bir kapatma kredisi size dezavantaj yaratabilir. Bu bağlamda üstümüze düşeni yapmak adına kredi kapatma kredisi ile alakalı yaşanabilecek tüm olasılıkları içeren bir rehber hazırlama gereği duyduk. 

Kredi Kapatma Kredisi Nedir?

Öncelikli olarak kredi kapatma kredisi nedir? tam olarak ifade edelim. Diyelim ki bir bankadan kredi çektiniz fakat ödemekte güçlük çekiyorsunuz. Bunun sebebi ödeme tarihleri, o dönem çekilen kredinin faiz oranının yüksek olması, kredinizi kısa vadeli çektiğiniz için taksitlerin sizi zorlaması ihtimallerinden biri olabilir. Benzer şekilde birden fazla kredi çektiğiniz için kredi ödemelerinde zorluk çekip taksit takibi yapmakta da sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Kredi kapatma kredisi, yukarıda saydığımız sebepleri ortadan kaldırmak adına bankaların hizmete açtığı bir finansman uygulamasıdır. Buradaki amaç mevcut kredileri tek bir banka çatısı altında toplamak ve birden fazla yere daha yüksek ödeme yapmak yerine bir bankaya daha az tutarda ödeme yaparak krediyi revize etmektir. 

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Konuyla alakalı sıkça dile getirilen bir diğer soru tipi de borç kapatma kredisi nedir? şeklinde karşımıza çıkıyor. Borç kapatma kredisi kredi dışında kalan kredi kartı ve ek hesap gibi banka borçlarının da kapatılmasını sağlayan bir uygulamadır. Borç kapatma kredisi, kredi kapama kredisine nazaran daha geniş bir yelpazeye sahip. Yine de bankalarda kredi kapatma kredisi ve borç kapatma kredisinin aynı sonuca ulaşmak adına kullanıldığını görüyoruz. 

Borç kapatma kredisiyle standart kredilerinizin yanı sıra kredi kartı ve KMH, yani ek hesap borçlarınızı da kapatabiliyorsunuz. Bu durumda her ay kredi kartı ve ek hesap faizi ödemek zorunda kalmayacağınız için önemli bir avantaj elde etmiş olacaksınız. 

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, farklı bankalardaki borçları kapatmak için ya da aynı bankadaki birden fazla banka borcunu ödemek için kullanılabilir. Sürekli olarak aynı bankadan kredi çekiyorsanız ve kredi sayınız en az ikiyse borç kapatma kredisini de yine aynı bankadan kullanabilir ve kredilerinizi birleştirebilirsiniz. Bu durumda farklı tarihlerde iki farklı taksit ödemesi yapmak yerine tek bir kredi ödemesi yapabilirsiniz. Bireylerin ödeme dengelerini sağlayabilmek adına başvurduğu yöntemlerden biri olan borç kapatma kredisi, kredi oranlarının düşmesi sebebiyle de tercih edilebilir. 

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren hemen hemen her bankanın borç kapatma kredisi verdiğini söylememiz mümkün. Yine de bu noktada bazı bankaların daha fazla tercih edildiğini görüyoruz. Borç kapatma kredisi konusunda profesyonel hareket eden bu bankalar, bireylerin ihtiyaçlarını daha rahat karşılamalarına önayak oluyor. 

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank borç kapatma kredisi, bireyler tarafından en fazla tercih edilen kapama kredi türlerinden biri. QNB Finansbank, diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredilerinizi tek bir kredi ile kapatmanız için uygun ortam hazırlamakta. Bunun için bankaya giderek diğer bankalarda bulunan kredilerinizi kapatmak istediğinizi beyan ediyor ve başvurunuzu bu şekilde başlatıyorsunuz. 

QNB Finansbank, ihtiyaç kredisi dışında kalan konut kredisi gibi teminatlı krediler için borç kapama kredisi hizmeti sunmuyor. Ayrıca kredi kartlarına kısmi kapama imkânı verilirken ek hesap için ise kredi kullandırılamıyor. Kredi kartının yalnızca belirli bir tutarı kadar kapama yapılabilmekte. 

Finansbankın borç kapatma kredisine başvurmak için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz ; https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-ihtiyac-kredisi?ref=borckapama

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi, tahmin edeceğiniz üzere en fazla kullanılan kapama kredisi konumunda. Ziraat Bankası’nın bireyler tarafından daha çok tercih edilmesi, bunun en temel sebebi. Ziraat Bankası, bu hizmeti birleştiren ihtiyaç kredisi adı altında sunuyor. Ayrıca diğer borç kapama kredisi veren bankalar ile kıyaslandığında kredi faiz oranları da oldukça uygun. 

Başka bankalarda bulunan kredi ve kredi kartlarınız gibi Ziraat Bankası’nda bulunan kredi kartı ve kredileriniz için de birleştiren ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. 36 aya kadar taksit seçeneğinin bulunduğu bu kredide yıllık maliyet oranı da %17 ile %18 arasında değişmekte. 

Ziraat borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için borç bilgileriniz ve gelir belgeniz ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Kapatılacak krediler için en az kapama kredisi kadar finansman kullanılabilmektedir. Kredi kartı borcunun kapatılması için kullanılan kredilerde ise ilgili kredi kartının kapatılması ve Ziraat Bankası’ndan yeni bir kart alınması şartı söz konusu.

İş Bankası Borç Transferi

İş Bankası borç transferi, İş Bankası dışında kalan bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarını İş Bankası’na transfer etmek üzere tasarlanan bir kredi ürünü. Üstelik kredi kartı borcu kapatma kredisi kullanmanız halinde ilgili kartı kapatmanız da gerekmiyor. Kredi kartı limitleriniz dolduğu için yeni harcama yapmakta zorlanıyorsanız borç transfer kredisi ile kredi kartı borçlarınızı ödeyebilir, böylece tüm kart limitlerinizi yeniden kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası müşterisiyseniz internet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden kolay başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası resmi web sayfasından, bankamatiklerden ve 0 850 724 0 724 telefon bankacılığından ve tabi ki şubelerden de başvurunuzu iletmeniz mümkün. 

isbank borc kapatma kredisi

İNG Borç Kapatma Kredisi

İNG borç kapatma kredisi, daha düşük oranlarla kredi kapatma kredisi kullanmak isteyenleri fazlasıyla cezbetmekte. Kredi notuna göre faiz oranı imkânı sunması, özellikle kredi notu yüksek bireylerin ilgisini çekiyor. Diğer bankalardan daha yüksek faiz oranıyla çektiğiniz kredileri İNG Bank’a taşıyarak mevcut kredilerinizin maliyetini düşürme şansınız var.

İNG borç kapatma kredisi başvurusu yapmak üzere İNG dijital bankacılık ürünlerini kullanabilir, İNG şubelerinden de bu konuda destek alabilirsiniz. Kredi kapatma kredisi başvurusunda ilk olarak kredi notunuza bakılır ve buna göre uygun bir faiz oranı teklif edilir. Kredi şartlarını kabul etmeniz halinde diğer bankalarda bulunan kredileriniz kapatılarak İNG Bank’a taşınmış olur. 

Hangi Bankalar Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor? sorusunun tek yanıtı yukarıda saymış olduğumuz bankalar değil. Bu bankalar, belirli özellikleri sebebiyle daha çok ön plana çıksa da diğer bankaların borç kapatma kredisi tekliflerine de göz atmanızı şiddetle öneririz. Şimdiye kadar saydığımız bankaların yanı sıra aşağıdaki listede bulunan bankalar da kredi kapatma kredisi ya da borç kapatma kredisi adı altında hizmet sunmakta.

  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB)
  • Aktif Bank
  • Denizbank

Borç Kapatma Kredisi Şartları Nelerdir?

İçeriğimiz boyunca gözlerinizin borç kapatma kredisi şartları nelerdir? sorusunun yanıtını aradığını tahmin etmemiz hiç de zor değil. Borç kapatma kredisi veren bankaların ilk ve en önemli şartı kredi ödeme performansı ve buna bağlı kredi notudur. Mevcut kredilerinizi sürekli geciktiriyorsanız ve bunun mantıklı bir açıklaması yoksa başka bir bankadan borç kapatma kredisi almanız da zor olacaktır. Kredi kapatma kredisi başvurusu yapmadan önce gecikmedeki borç tutarını mutlaka ödemeli ve en az 1-2 ay düzenli ödeme yapmaya dikkat etmelisiniz.

Borç kapatma kredisi şartları arasında yer alan bir diğer önemli şart da düzenli gelire sahip olunması. Bankalar, müşterilerinden en az kredi taksit tutarının 2 katı kadar gelire sahip olmalarını bekler. Dolayısıyla kredi taksitlerinizi ne tür bir gelir ile ödeyeceğinizi bankaya beyan etmeniz gerekir. Banka, kredi aşamasında en güncel gelir belgelerinizi ibraz etmeniz isteyecektir. 

Bazı bankalar ek hesap ve kredi kartları için de kapama kredisi hizmeti sunarken bazı bankaların yalnızca ihtiyaç kredisi kapamalarında bu imkânı sunduklarını görüyoruz. Ayrıca konut kredisi gibi ipotekli ya da rehinli krediler, bankalar tarafından pek tercih edilmemekte. İpoteğin çözülmesi, tekrar ipotek alınması gibi bir sürecin bankalara ek maliyet oluşturması sebebiyle yalnızca ihtiyaç kredisi statüsündeki kredilerin kapatılmasına finansman sağlanmakta.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi başvurusu yapmak için en ideal yöntemlerin başında şubeden yapılacak başvurular gelir. Zira online kredi başvuru kanallarından yapılacak başvurularda belirli sebeplerle sisteme takılmak mümkündür. Bazen online kredi başvurunuz reddedilse bile şubeye giderek kredi çekme şansına sahip olursunuz. Borç kapatma kredisi başvurularında da aynı mantık işlemekte.

Şube dışında ATM’lerden, müşteri hizmetlerinden, telefon bankacılığı, internet şube ve mobil şube gibi kanallardan da kredi kapatma kredisi başvurusu yapmak mümkün. Bu gibi kanallar üzerinden yapacağınız başvuruların bazı bankalarca yalnızca ön onay olarak değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Bu gibi durumlarda kredinin kullandırılması için banka şubesine davet edilebilirsiniz.

Bankalar borçlar ödenmediğinde icraya verebiliyor . Bankalar ne zaman icraya verir bilgi almak için ; Banka borcu ne zaman icraya düşer ?

Borç Kapatma Kredisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ziraat bankası borç kapatma kredisi veriyor mu?

Ziraat ara sıra kapatma kredileri için kampanyalar düzenliyor ancak sizin aradığınız zaman vermiyor olabilir . O anki durumu araştırmak gerekiyor.

Garanti borç kapama kredisi veriyor mu?

Borçlarınızı tek bankada toplamak istiyorsanız garanti bankası bunun için kredi sağlıyor.

Hangi bankalar borç kapatma kredisi veriyor?

Ziraat Bankası , İng Bank , İş Bankası , Finansbank

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.