Kredi ve Finans Portalı

Emekli Maaşını Yapı Kredi’ye Taşıma

Emekli maaşını Yapı Kredi’ye taşıma işlemi, başka bankadan ya da kurumdan maaş alan veya yeni emekli olduğu için ilk defa emekli maaşı alacak olanların yoğun araştırma konuları arasında yer alıyor. Maaşınızı hangi bankaya taşıyacağınız konusunda kararsızsanız size özel hazırladığımız emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşıma içeriğimizi detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere emekli maaşı Yapı Kredi’ye nasıl taşınır? Yapı Kredi emekli maaşı taşıma promosyonu ne kadar? Yapı Kredi emekli maaşı taşıma avantajları nelerdir? gibi önemli soruların yanıtlarını sunuyor olacağız. Böylece kafanızda Yapı Kredi emekli maaşı taşıma ile akalı hiçbir soru işareti kalmamış olacak. 

Yapı Kredi Emekli Maaşı Taşıma

Yapı Kredi emekli maaşı taşıma, başka kurumda veya bankada bulunan emekli maaşının Yapı Kredi Bankası nezdinde açılacak emekli maaş hesabına taşınmasını ifade eder. Eğer hâlihazırda başka bir bankadan veya kurumdan maaş alıyorsanız maaş taşıma şartlarını sağlıyor olduğunuzdan emin olmalısınız.

Bankalar, emekli müşterileriyle 3 yılı kapsayacak şekilde maaş anlaşması yapar ve bunun karşılığında emekli maaşı promosyonu öderler. Eğer maaşınızı taahhüt ettiğiniz süreden önce taşımak isterseniz bu durumda aldığınız promosyonun kalan kısmını ödemekle mükellef olursunuz. Promosyon iadesi yapmak istemiyorsanız 3 yıllık taahhüt süresinin geçmesini beklemeniz gerekir. 

Emekli Maaşını Yapı Kredi'ye Taşıma

Emekli Maaşı Yapı Kredi’ye Nasıl Taşınır?

Emekli maaşı Yapı Kredi’ye nasıl taşınır? sorusunu yanıtlamak üzere sizlere birçok yöntemden söz edeceğiz. Bu yöntemler arasında en rahat gerçekleştirebileceğiniz seçeneği tercih etmek tamamen elinizde. 

İlk olarak şubeden yapılacak maaş taşıma işlemlerine değinelim. Mevcut bir Yapı Kredi Bankası hesabınız varsa şubenize gidip emekli maaşınızı Yapı Kredi Bankası’na taşımak istediğinizi beyan etmeniz yeterli. Müşteri temsilciniz maaş hesabınızın taşınmasına dair tüm işlemleri şube içerisinde tamamlayacak ve promosyon ile alakalı işlemleri de neticelendirecektir. Hesabınız yoksa ilk olarak hesap açılıp kart talebiniz alınacak ve ardından maaşınızın Yapı Kredi’ye geçişiyle alakalı işlemler yürütülecek. 

Yapı Kredi müşterisi olmanız halinde müşteri hizmetleri kanalıyla Yapı Kredi emekli maaşı taşıma başvurusu yapabilirsiniz. 444 0 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp talebinizi iletmeniz halinde sizlere süreçle alakalı bilgiler verilecek ve maaşınızın taşınma işlemi bu şekilde başlatılacaktır.

İnternet ve mobil bankacılıktan da emekli maaşı taşıma işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu gibi dijital kanalların yanı sıra e-devlet üzerinden veya SGK müdürlüğüyle iletişime geçerek de maaş taşıma talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi müşterisi olmayanlar Yapı Kredi mobil uygulamasını indirerek şubeye gitmeden hesap açabiliyorlar. Dilerseniz bu yöntemle ya da şubeye giderek ilk olarak Yapı Kredi hesabı açabilirsiniz. Daha sonra mobil bankacılık, çağrı merkezi, şube, internet bankacılığı, SGK müdürlükleri veya e-devlet aracılığıyla maaş taşıma talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Emekli Maaşı Taşıma Promosyonu Ne Kadar?

Emekli maaşını Yapı Kredi Bankası’na taşıma nasıl yapılır? sorusuyla beraber en çok merak edilen sorulardan bir diğeri de hiç şüphesiz Yapı Kredi emekli maaşı taşıma promosyonu ne kadar? Yapı Kredi emekli maaşı taşıma promosyonu maaş tutarına göre 1.250 TL ile 1.750 TL arasında değişmekte. Bununla ilgili hazırlamış olduğumuz tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Emekli Maaşı Taşıma Promosyonu;

Aylık Emekli Maaşı TutarıYapı Kredi Emekli Maaşı PromosyonuEmekli Maaşı Sözleşme Geçerlilik Süresi
500 TL ile 1.500 TL arası 1.250 TL3 Yıl
1.500 TL ile 2.500 TL arası1.500 TL3 Yıl
2.500 TL ve üzeri1.750 TL3 Yıl

Yapı Kredi emekli maaşı promosyonu 3 yıl için tek seferde peşin olarak ödenir ve maaş hesabının taşınmasının akabinde müşteri hesabına yatırılır. Bu süreden itibaren 3 yıl içerisinde maaşınıza yapılan zamlar ya da ek ödemeler için ekstra promosyon ödenmez. Ayrıca 3 yıl geçmeden maaşınızı başka bir bankaya taşımak istediğinizde kalan süreye göre belirlenen promosyonun iadesini sağlamanız gerekir. 

Birden fazla yerden emekli maaşı alıyorsanız emekli maaşı promosyon hesaplama işlemi toplam tutar üzerinden gerçekleştirilecek ve ayrı ayrı promosyon ödenmeyecektir. Maaş hesabınızı taşıma aşamasında promosyon hesaplaması yatan son maaş tutarına göre belirlenmektedir. 

Yapı Kredi Emekli Maaşı Taşıma Avantajları Nelerdir?

Yapı Kredi emekli maaşı taşıma avantajları, emeklileri cezbedecek nitelikte. İlk olarak kredi kartı ve hesapla ilgili işletim ücreti ve yıllık aidat alınmıyor. Ayrıca mobil şube, ATM veya internet bankacılığından yapacağınız havaleler için de ücret ödemiyorsunuz. Günlük 5.000 TL’ye kadar para çekme işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Düzenli ödeme ve EFT işlemleri için de ek bir ücret talep edilmiyor. 

Yapı Kredi ve Medline arasında yapılan anlaşma gereği maaşınızı taşıdıktan sonra 1 yıl içerisinde Medline acil sağlık hizmetlerinden herhangi bir ücret ödemeden yararlanabiliyorsunuz. 

Emekli maaşı dışında mevduatınız bulunuyorsa vadeli hesaplar için ilk 6 ay boyunca hoş geldin faizi için belirlenen oranlardan yararlanabiliyor ve bu şekilde birikimlerinizi daha iyi getiri sağlayacak şekilde değerlendirebiliyorsunuz. Mevduat faizi için yüksek faiz avantajlarından yararlanırken kredi çekerken de düşük faiz avantajlarından faydalanabiliyor ve kredinizi uygun faiz oranıyla çekebiliyorsunuz. 

E Devlet Emekli Maaşı Taşıma

Bankaya gitmeden emekli maaşınızı Yapı Kredi Bankası’na taşımak istiyorsanız e devlet emekli maaşı taşıma yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için size yararlanabileceğiniz bir rehber hazırladık. İlk olarak e-devlet şifreniz bulunmuyorsa PTT şubelerinden birine uğrayarak yeni e-devlet şifresi talebinde bulunuyorsunuz. Aldığınız şifreyle e-devlet sistemine bilgisayar, tablet ya da mobil cihaz üzerinden giriş yapabilirsiniz. İlk giriş esnasında sizden şifrenizi değiştirmeniz istenecektir. Belirlenen kriterlere göre unutmayacağınız ve herkes tarafından kolayca tahmin edilmeyecek bir şifre belirleyin. 

Şifrenizi belirledikten sonra ana ekranda yer alan arama alanına ‘’banka ve adres’’ yazmanız halinde karşınıza 4A/4B ve 4C gibi farklı seçenekler çıkacak. Emekli olduğunuz kuruma bağlı olarak 4A, 4B ve 4C bilgisi de değişebilecektir. Hangi seçeneği belirleyeceğinizi bilmiyorsanız sırasıyla hepsini deneyebilirsiniz. Bağlı olmadığınız kurumla alakalı işlem yapmak istediğinizde zaten sistem tarafından uyarılırsınız.

emekli maaşı taşıma

Edevlet üzerinden taşıma yapmak için şu sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Kurumunuzla ilgili banka değişikliği tabını bulduktan sonra açılan sayfada ‘’Banka bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız’’ seçeneğine bir defa tıklayın. Yönlendirileceğiniz yeni sayada il, banka ve şube değişikliği yapmanız gerekir. Örneğin; il olarak Gaziantep, banka olarak Yapı Kredi Bankası, şube olarak da Gaziantep Organize Sanayi Şubesi’ni tercih ettiğinizi varsayalım. Dilerseniz alt kısımda yer alan adres değişikliğini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin akabinde ilgili bankanın yine ilgili şubesine maaş taşıma talebiniz iletilmiş olacaktır. 

E-devlet emekli maaşı taşıma işleminin yanı sıra bulunduğunuz il ya da ilçedeki SGK müdürlüklerine başvurarak da maaş taşıma talebinizi iletebilirsiniz. Bu durumda sizden bir form alınacak ve maaşınızı taşımak istediğiniz banka ve şube bilgileri istenecektir. Formu doldurup imzaladıktan sonra maaş taşıma talebiniz bankaya sistem üzerinden iletilecektir.

Emekliye Promosyon Veren Bankalar adlı konumuzu da göz atıp diğer bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.