Kredi ve Finans Portalı

Denizbank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Denizbank IBAN no sorgulama işlemi Denizbank’ın mobil bankacılık şubesinden ve Denizbank müşteri hizmetlerinden kolayca yapılabilmektedir.

Denizbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Denizbank IBAN no öğrenme için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Denizbank mobil bankacılık üzerinden ya da Denizbank müşteri hizmetleri sesli yanıt siteminden IBAN numarası öğrenilebilmektedir. Denizbank’ın kendisine ait sitesinden de IBAN numarası öğrenilebilmektedir fakat bu işlem için hesap numarasını, şube kodunu ve ek hesap numarasını da bilmek gereklidir.

Denizbank IBAN numarası öğrenme yolları şunlardır:

  1. Mobil Bankacılık: Denizbank mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıldıktan sonra “Hesaplarım” menüsüne giriş yapılır. Buradan bilgileri görüntülenmek istenilen hesap seçilir. Seçilen hesabın IBAN numarası dahil olmak üzere şube koduna, hesap numarasına ve ek numarasına erişilebilmektedir.
  2. Müşteri Hizmetleri: IBAN numarası öğrenmek için Denizbank’ın müşteri hizmetleri aranarak sesli yanıt sistemi aracılığı ile IBAN numarası öğrenmek mümkündür. Müşteri hizmetleri sesli yanıt sistemi yapılmak istenen işlemi sorduğunda anlaşılır bir ifade ile IBAN sorgulama denilmelidir. Bu aşamadan sonra sesli yanıt sistemi TC kimlik numarasının ya da kart numarasının tuşlanmasını istemektedir. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra IBAN numarası öğrenilebilir.
  3. Resmi Site: https://www.denizbank.com/birikim-yonetimi/mevduat-urunleri/iban.aspx linki üzerinden Denizbank IBAN öğrenme işlemi istenilen bilgiler girilerek gerçekleştirilmektedir.

Denizbank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Denizbank IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. IBAN bilgisi kartın üzerinde yer almaz, diğer yollardan öğrenilmesi gereklidir.

İnceleyebilirsiniz: Burgan Bank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Denizbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

denizbank iban ile atmden para nasil gonderilir

Denizbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi kartsız işlemler bünyesinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için para yatırılacak olan hesabın IBAN numarasını bilmek yeterlidir. Daha sonra aşağıda sayılacak olan adımlar tamamlanarak işlem rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Denizbank ATM’sinden IBAN numarası kullanarak para gönderme işlemi yapmak için kullanılan yönerge şu şekildedir:

  1. Denizbank ATM’sine giriş yapılır.
  2. Buradan sırasıyla kartsız işlemler ve para yatırma seçenekleri seçilir.
  3. Parayı yatıracak olan kişi ekrana gelen bilgileri kendisi için doldurur.
  4. Para yatırılacak olan hesabın IBAN numarası girilir.
  5. Yatırılacak olan para ATM’nin para yatırma bölümüne ekranda gösterildiği şekilde yerleştirilir.
  6. İşlem onaylanır.

Türkiye’de mevcut olan diğer pek çok banka ile benzerlik gösteren yukarıdaki işlem için Denizbank “fastpay” yöntemini geliştirmiştir. Uzun IBAN numarası ile uğraşmak istemeyen kişiler fastpay yöntemini de kullanabilirler.

Denizbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Denizbank hesap no öğrenme işlemi Denizbank şubelerinden, Denizbank mobil bankacılık uygulamasından, internet bankacılığından ve müşteri hizmetlerinden öğrenilebilmektedir. Bu yollardan herhangi biri tercih edilebilir. Mobil bankacılıktan ve internet bankacılığından hesap numarası öğrenme işlemi yapılırken “Hesaplarım” menüsüne girilmelidir. Müşteri hizmetlerinden öğrenirken ise 0850 222 08 00 numaralı hattı aramak gereklidir.

Denizbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Denizbank hesap numarasının kartta yazdığı yer ne yazık ki mevcut değildir. Denizbank’a ait iki farklı tipte kart vardır. Biri Bonus Kart diğeri de hesap kartıdır. Bonus Kart üzerinde hesap numarasına ya da müşteri numarasına ilişkin bilgilendirme bulunmamaktadır. Banka kartında ise sadece müşteri numarası yer almaktadır. Hesap numarası yoktur.

Denizbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Denizbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemini gerçekleştiren bir müşteri derhal Denizbank müşteri temsilcisi ile görüşmelidir. Hatalı işlemden sonra ne denli hızlı bir şekilde bu arama yapılırsa o kadar karlıdır. Hatalı IBAN’a para gönderme işlemi korkulması gereken bir durum değildir. Çünkü bu hatanın geri dönüşü mevcuttur. Müşteri hizmetlerine gerekli bilgiler iletilerek durum geri alınabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.