Kredi ve Finans Portalı

Albaraka Online Hesap Açma

Albaraka online hesap açma işlemi, şubeye gitmeden, akıllı telefon aracılığıyla hesap açılmasını sağlayan dijital bir bankacılık hizmeti. Bilindiği üzere bankalar artık dijital kanallar üzerinden yapılan işlemlere öncelik vermiş durumda. Uzunca bir süredir havale, EFT, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme gibi işlemler için şubeye gitme gereği duymayan müşteriler artık hesap açılışlarını da online olarak gerçekleştirebiliyor.

En eski katılım bankası olarak bilinen Albaraka da dijital bankacılığın gereği olan online banka hesabı açma girişimine kayıtsız kalmadı. Albaraka Türk’te hesap açmak istiyorsanız birkaç dakika içerisinde işlemlerinizi tamamlayarak bu hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle sosyal mesafe ve temas konusunda titiz olmamız gereken bu dönemde işlemlerinizi banka şubesine gitmeden gerçekleştirmeniz oldukça önemli. 

Albaraka Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Albaraka şubeye gitmeden hesap açma işlemi için birkaç şartı sağlamanız gerekmekte. Bu şartlar yeni tip T.C kimlik kartına sahip olmak ve NFC özelliği bulunan bir akıllı telefon bulundurmak. Eğer kimliğinizi yeni T.C kimlik kart olarak çıkarttıysanız ve telefonunuzun NFC özelliği bulunuyorsa Albaraka Türk online hesap açma işlemine hemen başlayabilirsiniz.

Telefonunuzun işletim sistemine göre App Store ya da Google Play Store uygulamalarından birine giriş yaparak arama kısmına Albaraka Türk yazmanızın akabinde Albaraka mobil uygulamasına erişeceksiniz. Uygulamayı indirdikten sonra ana ekranda yer alan ‘’Müşteri Olmak İstiyorum’’ linkine tıklamanız gerekmekte. Bu işlemin hemen ardından Albaraka Türk online hesap açma sayfasına yönlendirileceksiniz.

Açılan sayfada işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilmek adına bazı yönergeler göreceksiniz. Bu yönergeleri takip ederek ilk olarak kimliğinizin arkalı önlü görüntüsünü kameraya okutmanız gerekecek. Daha sonra sistem tarafından istenen bazı özel bilgileri de doldurmanız gerekecek. Bu iki aşamadan sonra görüntülü görüşme ile Albaraka Türk müşteri temsilcisi ile görüşecek ve sürecin tamamlanması için Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi’ni onaylayacaksınız.

İşlem sonrasında mobil ve internet bankacılığı şifreniz cep telefonunuza, talep etmeniz halinde banka kartınız da yine talep edeceğiniz adrese gönderilmiş olacak. Görüntülü görüşme sonrasında hesabınız anında açılacak ve hemen kullanmaya başlayabileceksiniz. Kartınız da ortalama 2 hafta içerisinde başvuru esnasında belirlediğiniz adresinize kurye aracılığıyla gönderilecek. 

Görüntülü görüşme ile Albaraka müşterisi olmak için hafta içi 09:00 ile 00:00 arasında işlem yapabilirsiniz. Hafta sonunda işlem yapmak için 10:00 ile 00:00 arasında görüşmenizi gerçekleştirmeniz gerekmekte. 

Albaraka Online Hesap Açma Şartları

Albaraka online hesap açma şartlarını size liste halinde sunacağız. Bu şartları sağlamanız halinde Albaraka şubesine gitmeden hesap açma şansına sahip olacaksınız;

  • Albaraka online hesap açılışı için 18 yaşından büyük olmanız gerekir.
  • Nüfusa kayıtlı resmi bir adresinizin bulunması şarttır. 
  • Yeni tip T.C kimlik kartı başvurusu yapıp kimliğinizi almış olmanız gerekmektedir.
  • Telefonunuzun NFC özelliği olmalı ve görüntülü görüşme ile hesap açmaya başlamadan önce kapalı olması halinde NFC özelliğini açmış olmanız şart.
  • Kimliğinizin ön ve arka yüzlerini telefona düzgün şekilde okutmanız gerekiyor.
  • Kimlik okutma işlemi sonrasında sizden istenecek bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gerekmekte.
  • Hesap açılışı, internet/mobil bankacılık kullanımı ile kart talebi işlemleri için bankacılık hizmetleri sözleşmesini onaylamalısınız. 
  • Görüntülü görüşme esnasında internet bağlantınız iyi seviyede olmalı, müşteri temsilcisi sesinizi ve görüntünüzü net şekilde alabilmeli.

Hesap açma aşamlarına geçmeden önce Albaraka Uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

albaraka online hesap

NFC Özelliği Nedir?

İçeriğimizde NFC tanımına çok sık yer verdiğimiz için NFC özelliği nedir? bir de ona bakalım. NFC özelliği, yeni nesil akıllı telefonlarda temassız işlem yapma sistemi olarak yer alan ve giderek günlük hayatımıza daha da entegre edilen bir uygulama. NFC; Near Field Communication’ın kısaltması şeklinde kullanılmakta ve dilimize Yakın Alan İletişimi şeklinde çevrilmekte.

NFC, cihazınızın bu özelliği barındıran diğer cihazlar ve araç gereçler ile bağlantı kurmasına olanak sunuyor. Kimlik okutma gibi işlemler için akıllı telefonunuzun NFC özelliğinin olması gerekmekle birlikte iPhone7 ve üst modelleri ile neredeyse her Android telefonda bu özelliğe rastlamak mümkün. Telefonunuzun ayarlar kısmından NFC özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Albaraka Türk online hesap açma işlemine başlamadan önce işlemlerinizin sorunsuz yürütülebilmesi adına bu özelliğin açık olması gerekiyor. 

online hesap açma

Albaraka Online Hesap Açma Nasıl Yapılır?

İçeriğimizi incelerken asgari şartları sağlamadığınız için online hesap açma işlemini gerçekleştiremeyeceğinizi düşünüyorsanız üzülmenize hiç gerek yok. Zira telefonunuzda NFC özelliği olmasa da veya kimliğinizi henüz yenilemediğiniz için T.C kimlik kartınız yoksa kurye yoluyla Albaraka Türk online hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yine Albaraka mobil ana ekranında yer alan ‘’Müşteri Olmak İstiyorum’’ seçeneğiyle ya da direkt olarak Albaraka Türk resmi internet sitesi üzerinden online banka hesabı açma işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Bunun için açılan yeni ekranda sizden istenen bilgileri yine eksiksiz girmeniz şart. T.C kimlik numarası, doğum tarihi ve cep telefonu numaranızı sisteme girdikten sonra alt tarafta yer alan güvenlik kodunu boş kutucuğa girerek sayfanın daha da altında yer alan ilgili kutucukları işaretleyin. Bu işlemlerin akabinde devam tuşuna basarak işlemlerinizi tamamlayın.

albaraka online hesap açma

Albaraka online hesap açma işlemini tamamladıktan sonra hesap sözleşmeleri yetkili kurye ile adresinize ulaştırılacak ve bankacılık hizmetleri sözleşmesini kurye aracılığıyla imzalamanız istenecek. Kurye tarafından size bir de isimsiz kart verilerek hemen kullanıma açılmış olacak. İşlemlerin hemen akabinde Albaraka Türk hesabınızla birlikte Albaraka mobil/internet bankacılık uygulamasını da kullanabileceksiniz. 

Albaraka Türk Avantajları Nelerdir?

Albaraka Türk online hesap açma işlemiyle alakalı tüm detayları sunduktan sonra şimdi de Albaraka Türk avantajları nelerdir? bir bakalım. Albaraka Türk, ülkemizde hizmet sunan en eski katılım bankası olma özelliğine sahip. Konvansiyonel bankaların aksine faiz yerine kâr payı ile çalışan katılım bankaları, özellikle faiz hassasiyeti olan kişiler ve şirketler tarafından tercih ediliyor. Eğer faiz hassasiyetiniz varsa Albaraka Türk müşterisi olarak faizsiz birikim yapabilir, faizsiz konut ve taşıt kredisi gibi özel finansman olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Albaraka Türk, masrafsız bankacılık ilkesiyle hareket eden bir banka olduğundan internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden havale, EFT, fatura ödeme gibi işlemlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca paranızı faizsiz katılım hesaplarında değerlendirebilme şansına sahip olursunuz. 

Bankadan para çekme konusunda da müşterilerine farklı olanaklar sunmayı amaçlayan Albaraka Türk, bu amaçla PTT ile anlaşma sağlamış durumda. PTT bankamatiklerinden aylık 3.000 TL’ye kadar çekeceğiniz tutarlarda herhangi bir masraf ödemenize gerek kalmaz. Ayrıca işlemlerinizi Albaraka Türk bankamatiklerinden de gerçekleştirebilir, para çekme dışında para yatırma, fatura ödeme, para transferi, kredi kartı borcu ödeme, kredi başvurusu gibi işlemlerinizi de ATM yardımıyla çözebilirsiniz. 

Hesap açtıktan sonra ibanınızı öğrenmek istiyorsanız . Albaraka iban sorgulama konusuna göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.