Kredi ve Finans Portalı

Albaraka IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Albaraka IBAN no sorgulama işlemi ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Albaraka IBAN öğrenme işlemlerinizi bankamatik, müşteri hizmetleri, mobil bankacılık ya da bankanın resmi sitesi olan www.albaraka.com.tr gibi çeşitli kanallar aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Albaraka IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Albaraka IBAN no öğrenme işlemleriniz için farklı iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Buna göre takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • Bankamatik; Albaraka Türk banka kartınız ile size en yakın ATM’ye giderek sorgulama işlemi yapabilirsiniz. ATM’ye kartınızı takıp kullanıcı bilgilerinizi girmeniz ardından ekranda yer alan hesap bilgileriniz bölümünden IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri; Albaraka Türk müşteri hizmetlerini arayıp müşteri temsilciniz ile irtibata geçmeniz dahilinde IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Mobil bankacılık; Albaraka Türk mobil uygulamasını telefon ya da tabletinize indirip müşteri bilgileriniz ile giriş yapmanız halinde sistemde yer alan hesap bilgileriniz üzerinden IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Bankanın resmi sitesi; Albaraka Türk resmi internet sitesi aracılığı ile internet bankacılığına erişim sağlanarak IBAN numaranızı görüntüleyebilirsiniz. Sisteme giriş yaparak hesaplarım menüsü üzerinden IBAN numaranız hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Albaraka IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Albaraka IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Banka kartı üzerinde CVV bilgisi, müşteri isim soy isim, kart numarası ve kartın son kullanma tarihi ay ve yıl olacak şekilde yer alır. IBAN numarası öğrenme işlemlerinizi farklı kanallar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: PTT Bank IBAN ve Hesap Numarası Öğrenme

Albaraka IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

albaraka iban ile atmden nasil para gonderilir

Albaraka IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 1. Size en yakın Albaraka Türk ATM noktasına gidiniz.
 2. Kartsız işlemler menüsü üzerinden giriş yapınız.
 3. Açılan sayfa üzerinde yer alan “para yatırma” menüsüne geçiş yapınız.
 4. Yönlendirildiğiniz sayfada sizden TC kimlik ve telefon numaralarınız istenir. Doğru şekilde giriş yaptığınızdan emin olunuz.
 5. Bu noktada telefon numaranıza SMS ile kod gönderileceği için telefonunuzun yanınızda olduğundan emin olarak hareket ediniz.
 6. SMS ile size iletilen kodu bekleme süresi içinde giriş yapınız. Süre dolduktan sonra hareket ederseniz yeni bir kod alınız. Gönderilen kod tek kullanımlıktır.
 7. Yönlendirildiğiniz sayfa üzerinden ödeme türünüzü seçiniz.
 8. IBAN bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde girdiğinizden emin olunuz.
 9. Karşınıza gelen sayfada para tutarınız sorulur yatıracağınız miktarı girerek onay veriniz.
 10. Para yatırma bölmesine paranızı yatırınız. Onay işleminiz ardından işleminiz tamamlanır.

Albaraka Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Albaraka hesap no öğrenme işlemleriniz için ATM, mobil bankacılık, çağrı merkezi gibi kanalları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra IBAN numarasının son 16 hanesi hesap numaranızı temsil eder.

Albaraka Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Albaraka hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Mobil ve internet bankacılığı üzerinden ya da müşteri temsilcinize bağlanarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Albaraka Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Albaraka hatalı IBAN’a para gönderme işlemleriniz geri alınabilir. Hatalı para gönderme işleminizi fark etmeniz ardından bankanızın çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz. Gerekli görüşmelerin yapılması ardından işleminizin iptalini talep edebilirsiniz. Para gönderimlerinizde açıklama kısmını boş geçmeden ne için para aktarımı yaptığınızı belirtmeniz her zaman için sizin yararınıza olur. Herhangi bir işlem aksaması halinde hukuksal yollar ile de para iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Olası herhangi bir probleminiz için direkt olarak Albaraka Türk çağrı merkezine bağlanabilirsiniz. 0850 222 5 666 numaralı hat üzerinden iletişim kurarak gerekli bilgilendirmelere sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.