Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Çiftçilerin tarımsal işletimlerinde kullandıkları en önemli araç vazifesini gören, yapılan işlemler ile çiftçinin eli kolu haline gelerek en zor işleri kolaylaştıran ve gerektiğinde ulaşım aracı olarak kullanılabilen traktörleri devletçe desteklenen programlar dahilinde gerek hibe, gerekse uygun faizlerle bankalardan karşılanan krediler ile sağlanabilmektedir.

Koç Finans Traktör Kredisi

Traktör kredilerini bankalar ile diğer finans kuruluşları vermektedir. Öncelikle ülkemizde traktör üreticisinin öncüsü durumunda olan Koç topluluğu, Koç Finans aracılığıyla kredi verirken, sınırlı sayıda markalara bu alternatifi sunmaktadır. Çitçi kayıt belgesi ve kimlik ile başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuralar da kefil talep edilmemektedir ancak ön onay sonrası istenebilir. Hasat dönemi ile ödemeler seçilerek altmış ay vadelerde kredi kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Bu kredi yine çiftçinin en büyük destekçisi durumunda olan Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.  Sıfır ve ikinci el traktör kullanımı için alacağınız krediyi üç, altı ve on iki ayda bir geri ödemeler karşılığı, alacağınız ürünün yüzde yetmiş beşine kadar kullanabilirsiniz. Kullanılmış traktörler için yaş sınırı ise beş olarak belirlenmiş durumdadır.

Şekerbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi imkanını sunan diğer bir banka olan Şekerbank ise 60 ay vadelere kadar kredi imkanı sunarken, sıfır km traktör için yüzde yetmiş beşine  kadar, kullanılmış olanlar için ise beş yaşına kadar yüzde altmış oranında finans sağlamaktadır.

Bankalar genel olarak traktör kredilerini 48 – 60 ay vadeler ile verirlerken, kredi ürünün yüzde yetmiş beş oranında verilmektedir. Ödeme koşulları farklılık gösterir ve aylık ödenirken üç ayda bir, altı ayda bir yada on iki ayda bir ödeme imkanı verilebilmektedir.

Bu kredilere başvurularda traktörün satışını yapan firma gerekli belgeleri hazırlayarak, anlaşmalı oldukları bankalar ve finans kuruluşları ile sizleri çok uğraştırmadan gerekli işlemleri yerine getirmektedir. Sizlere kalan sadece imzalar ile satışını almak ve zirai tarım işlerinize başlamak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git