TEB İcralık Araba Satışları

Taşıt kredisi tahsisi ile araç satın almak isteyenlere maddi desteği veren bankalar alacaklarını teminat altına almak için alınan araca ipotek koyma yoluna gitmektedir. Bu ipotekler sonrası kredi borcu ödenmeyen araçlar banka tarafından satışa çıkarılır ve alacağı olan kredi tutarlarını bu satışla karşılarlar. Bu anlamda TEB icralık araç satışları ihalesi internet üzerinden yapmaktadır.

TEB ilgili sayfasından http://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx araçları incelerken burada plaka, model, muhammen bedel ve ihaleye katılım için teminat tutarı yada icra dairesi ve dosya numarasına dair bilgileri edinebiliyorsunuz. İhale tarihlerinin de yazılı olduğu sitede ihale başlangıç bedelleri üzerinden yatıracağınız teminat tutarı ile TEB icralık araba satışları ihalesine girebiliyor ve dijital yollardan teklif verebiliyorsunuz.

TEB Hacizli Araç Satışı İhalesine Nasıl Girerim?

İncelediğiniz ve almak istediğiniz aracın başlangıç bedelinin % 20 teminatı ya da bankalardan alabileceğiniz kesin ve süresiz teminat mektubunu almak talebinde bulunanlar bankaya teslim ediyor. Aracı gerçek kişi alacaksa kimliği ile, başka birisi üzerine alacaksa kimliği ve noter vekaleti, tüzel kişilik adınaysa kimlik belgesi, yetki belgeleri ve imza sirküleri ile ihale saatinden yarım saat önce ihale adresinde hazır olmaları gerekir. İnternet üzerinden ihale girmek isteyenler ise https://esatis.uyap.gov.tr/main/index.jsp adresinden girerek ihale tarihinden bir gün öncesi saat 24:00’e kadar teklif verebiliyorlar.

Yatırılan Teminat İade Ediliyor.

Aracın ihalesi esnasında en yüksek rakamı veren kişilere araç satışı gerçekleşirken teminat tutarı haricinde kalan tutar 7 gün içinde yatırılması gerekiyor. Bununla birlikte ilanda gösterilen tutardan KDV; tellaliye ve Damga Vergisi yatırılırken aracın tescil işlemleri ilgili İcra Müdürlüğünce yapılıyor. Teminatı yatırmasına rağmen ihaleyi alamayan kişiler yatırmış olduğu teminatı veya teminat mektubunu geri alabiliyor.

Aracın tüm bedeli ile masrafları ödemeniz halinde icra müdürlüğünden alacağınız teslim evrakı ile aracı bulunduğu yerden alabiliyorsunuz. Aracın muhtemel bulunan MTV borcu, ruhsat çıkarılması halinde masraflar, fenni muayenesi olmayan araçların muayene masrafları ve oto park ücreti gibi hususlar alıcıya ait oluyor. Araçların icralık araç olmasından dolayı taşıtın ruhsatı veya anahtarı olmayabiliyor. Bu durumda araca yeni anahtar çıkartma işi size kalmış oluyor.

Satılan Aracı Görme

TEB hacizli araç satışı bahse konu olan aracı görebilmeniz ihale adresinde mümkün. İhale saatinden 30 dakika önce aracın sergilenmesi yapılıyor. Burada aracı inceleyerek alım yapma hakkınızı kullanabiliyorsunuz. TC vatandaşı herkesin katılabildiği TEB icralık araç satışı olan bazı araçlar ve fiyatları şu şekilde;

2012 Jetta 35 Bin
2017 BMW 1. Series 80 Bin
2013 Accent Blue 10 Bin
2016 BMW 1. Series 65 Bin
2014 Focus 25 Bin
2014 Fiesta 21 Bin
2013 Focus 25 Bin
2015 Linea 22 Bin 900
2012 Fiorino 12 Bin 500
2012 Jetta 35 Bin
2014 Megane 25 Bin

İhale esnasında dijital ortamdan verilen tekliflere yenisi çıkmaz ya da ihaleye katılım olmadığında aracın satışı iptal edilebiliyor.

Etiketler:

TEB İcralık Araba Satışları Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Bayram dedi ki:

  Araclar hakkinda nassil bilgi aliriz acaba gorselde nasil gore bilirim bide iihale yerine gitmeden nasil ihaleye girebilirmiyim

 2. Ahmet KORU dedi ki:

  İhaleye nasıl girilir? İhaleye nasul katılırız. Araçları nasıl görürüz.

 3. Ahmet KORU dedi ki:

  Bu hacizli araçların otoğark borcu yada anahtarı yoksa bu olumsuzluklar belirtiliyor mu ihalede

 4. Tacettin dedi ki:

  Ihaleye nasıl katıla bilirim

 5. hakan bulut dedi ki:

  Araclar hakkinda nassil bilgi aliriz acaba gorselde nasil gore bilirim bide ihale yerine gitmeden nasil ihaleye girebilirmiyim

 6. hakan bulut dedi ki:

  Araclar hakkinda nassil bilgi aliriz acaba gorselde nasil gore bilirim bide ihale yerinerde

 7. Satılmış Şimşek dedi ki:

  İhaleye nasıl katılırım

Sayfa başına git