Kiraz Hesap Nedir?

Bankacılık sistemleri gün geçtikçe gelişiyor. Bu sistemler kapsamında bankalar müşterilerine birçok ürün ve avantaj sunuyor. Bu ürün ve avantajlardan birisi ise Kiraz Hesap’tır.

Kiraz Hesap, kısaca gecelik mevduat hesabıdır diyebiliriz. Kiraz Hesap sahipleri hesaplarına istedikleri zaman para yatırabilirler ve istedikleri zaman hesaplarından para çekebilirler. Kiraz Hesap’ların likidite avantajları vadeli mevduat hesabının avantalarıyla birleşerek gecelik mevduat hesabını oluşturuyor. Sadece Türk Lirası cinsinden açabileceğiniz Kiraz Hesapları’nı minimum 3 bin TL ile açabilirsiniz. Aynı zamanda faiz kazanacağınız hesapta EFT yapabileceğiniz gibi fatura, kredi veya kredi kartı borçlarınızı da ödeyebilirsiniz.

Kiraz Hesap, diğer hesap türlerine göre daha fazla faiz oranı sunuyor. Özellikle ilk müşterilere karşı belli bir süre yüksek faiz oranları veriliyor. Bu süre dolduktan sonra ise faiz oranlarında düşme olacaktır. Her bankanın Kiraz Hesap adı altında veya benzeri hesapları vardır. Bu hesaplar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bankaları arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Genellikle her bankanın sunduğu faiz oranları farklıdır ve bu faiz oranlarına göre paranız ne kadar uzun süre sistemde kalırsa o kadar fazla kazanırsınız.

Bu hesap normalinde vadeli mevduat hesabı olarak görünen ancak gerçekte vadesiz mevduat hesap özelliklerini taşıyan bir hesaptır. Normal bir hesap gibi para yatırılırken istenildiği takdirde çekilebilmektedir. Vadeli olarak yatırılan hesapta vade dolumu olmadan, gününden önce çekim yapılabiliyor.  Mesai bitimi sonrası ATM’lerden para yatırmanız halinde o gün için faiz işleyen bu hesaba ilk gelen müşteriler döviz hesabı ile yatırım yapabilir. Türk Lirasına hoş geldin faizi % 12,50 devam eden oran ise % 10.50’dir.

Kiraz Hesap Nasıl Açılır?

Fibabank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bu hesap, bankanın şubelerinden ve internet bankacılığı aracılığıyla açılabilmektedir. Ayrıntı bilgi için Fibabanka Müşteri Hizmetlerinin telefonu olan 444 88 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git