Harçlık Avansı Nakite Çevirme

Harçlık avans öğrencilerin bankkartlarına tanımlı olan sadece alışverişlerde kullanabilecekleri 375TL limiti olan avans sistemidir. Daha detaylı bilgi için Harçlık Avans Nedir konumuzu inceleyebilirsiniz. Bankartla birlikte açık halde gelen bu özelliği kullanmak için ekstra birşey yapmaya gerek yok. Ama kapatmak istiyorsanız ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak kapatabilirsiniz. Harçlık avans , kartınızdaki bakiye bitince devreye giriyor ve sadece alışverişlerde kullanabiliyorsunuz. Ancak nakit ihtiyacı olan öğrenciler bu limiti nasıl nakite çeviririz arayışına giriyorlar . Şimdi  harçlık avans en kazançlı şekilde nasıl nakite çevirebiliriz göz atalım.

Harçlık Avans İle Altın Alma

Harçlık avansı nakite çevirmek   için en kazançlısısı altın alıp satma yöntemidir. Yapmamız gereken en yakın kuyumcuya gidip avans limitimiz kadar altın alalım ve bankkartımız ile ödeyelim . Sonra aldığımız altını geri bozduralım. Bu şekilde sadece al-sat farkından dolayı kaybımız olacak . Bu yöntemle 375 TL lik limitimiz var ise elimize 350-365TL arası para cebimize girecektir

Mahalle Marketinizle Anlaşma Yapın

Üniversite öğrencileri çok sık olarak bu arayışa geçtikleri için çok farklı yöntemler üretilmiştir. Bunlardan en çok kullanılanılanı da esnaf abilerden yardım almaktır. Yapmanız gereken sürekli alışveriş yaptığınız market veya büfeye gidip makul  anlaşma yapmak . Sizin kartınızla pos makinelerinden çekim yapılacak ve market sahibi size bunun karşılığında nakit verecek. Herşey yolunda gibi gözükse de uyanık esnaf çok olduğu için sizden fazla komisyon isteyebilirler. Ama en kötü ihtimalle size 375 TL lik çekime karşılık 350TL vereceklerdir. Bu miktarı artırmak istiyorsanız esnaflarla aranızı iyi tutun .

Arkadaşlarınızın Hesapları Ödeyin

Arkadaşlarınızla kafeye veya yemek yemeye gittiğinizde iş hesap ödemeye geldiğinde nakit olarak verecek olan arkadaşlarınızın paralarını alıp siz kartınızdan ödeyebilirsiniz. Bu şekilde hergün yavaş yavaş harçlık limitinizi nakite çevirmiş olursunuz. Tabi önce paranızı alın sonra ödemeyi yapın ki hesap üzerinize kalmasın.

Alışveriş Yapıp İade Etmek

Harçlık avansınızla n11 vb online alışveriş sitelerinden alışveriş yapıp sonra iade yaparsanız , para hesabınıza nakit olarak yatacaktır. Bu işlemde tek sıkıntı satıcının parayı iade etme süresi. Satıcı iade etse de banka iade için 1 hafta bekletebiliyor. Aceleniz yoksa bu yöntemle kesinti olmadan nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kyk Kredim Neden Eksik Yattı?

Harçlık avans kullanılınca,  hesaba ilk para yatırıldığında otomatik olarak harçlık avans ödemesine kesilir . Örneğin 300 TL lik avans limiti kullandınız ; 475 TL lik bursunuz yattığı zaman sizin hesabınızda 175 TL kalacaktır. Bu duruma düşmemek için avans kullanımına dikkat etmelisiniz 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git