Bankalardan Satılık İkinci El Araçlar

İnsanlar bir hevesle banka finansı ile kullanılmamış yeni bir araba alımı yaparlar. Ancak kişilerin başına ne geleceği, yaptıkları planlarının tutup tutmayacağı bilinemez.

Büyük bir heyecanla alınan arabalar, kredi kullanımı esnasında ruhsat üzerinden rehin konularak satış işlemleri yapılır. 48 Ay vadelerde alınan taşıtlar kişinin başına gelen ekonomik problemler nedeniyle ödenemediğinde banka bu araçlara el koyar. El konulan araçların satışı ise teklif verme yöntemi ile gerçekleşir.

Bankalardan Satılık İkinci El Araçlar

İkinci el araç arayışı içerisindeyseniz ve bu konuda neredeyse bütün araba pazarlarıyla internet sitelerine baktığınızı düşünüyorsanız belki de bir yere daha bakmayı unuttunuz. Bankalarda ikinci el araç satımı yapmaktadır. Bankalardan satılık ikinci el araçlar, bankaların borcunu ödemeyen müşterilerinden icra yoluyla temin ettikleri araçlardır. Bankalar bu araçları satışa çıkararak borcunu ödeyemeyen müşterilerinin borçlarını buralardan tahsil etmeyi planlıyor.

Bazen bankalardan satılık ikinci el araçların piyasadakilere nazaran daha uygun fiyatlı olmaktadır. Aynı zamanda bazı durumlarda açık arttırma üzerinden yapılır. Neredeyse bütün bankalar ikinci el araç satmaktadır. Fakat çok fazla araba seçeneği olmadığı için sürekli takip etmeniz gerekebilir. Çok fazla araç seçeneği eklenmese de araçlar sürekli değişebiliyor. Özellikle açık arttırma usulü olması aracı piyasa değerinin altına almanızı da sağlayacaktır.

Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Kuveyt Türk Bankası gibi birçok banka ikinci el satışı yapmaktadır. Bu araçlar hakkındaki detaylı bilgiyi bankaların müşteri temsilcisinden veya bankaların resmi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Bankalar kendilerinin satışını gerçekleştiremediği araçları icra kanalıyla açık artırma usulüyle satışa çıkarmaktadırlar. İcradan yapılan satışlar için ayrı ilan metinleri bulunur. Bu satışlara aracın muammel bedeli belirlenerek o fiyat üzerinden açık artırmaya gidilir.

Etiketler:

Bankalardan Satılık İkinci El Araçlar Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Fatih dedi ki:

  Arac almak istiyorum nasıl alabilirim

 2. mustafa orhan dedi ki:

  otomatik vites araç almak istiyorum

 3. Cafer dedi ki:

  Otomatik vites LPG.li arac almak istiyorum

 4. Ali haydar kudiş dedi ki:

  bankadan ikinci el otomobil almak istıyorum nasıl alabilırım

 5. Cengiz uysal dedi ki:

  Araç almak istiyorum

 6. BÜNYAMİN VAHAPOĞLU dedi ki:

  Araçlarınızı incelemek istiyorum

Sayfa başına git